Olkusz
Good Deed Day to święto społecznych, bezinteresownych działań realizowanych na terenie powiatu olkuskiego przez partnerskie szkoły przy wsparciu Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser”. Wizją całego wydarzenia jest czynienie społeczeństwa lepszym, bardziej otwartym na drugiego człowieka i jego potrzeby.

Podsumowujący wszystkie akcje happening zgromadził w ubiegłą niedzielę około 200 wolontariuszy i bardzo wielu Olkuszan. Wydarzeniu patronował Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz – Pan Roman Piaśnik.

Wolontariusze skupieni w klubach wolontariackich z zaprzyjaźnionych szkół: I LO I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, II Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu, IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu, ZS Nr 1 w Olkuszu, Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu, Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu, Szkoła Podstawowa nr. 9 w Olkuszu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zedermanie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chechle oraz Domy Dziecka w Olkuszu : „Dworek Marzeń” oraz „Pomocna Dłoń”, przeprowadzili w ostatnich tygodniach na naszym terenie 27 akcji. Strażnicy Pamięci, Wesoły podarek, Wiem – zapobiegam!, Dobra kawa na drogę, Senioriada, Podaj łapę!, Szanujmy starość! , Kwiaty dla dzieci z OREW-u, Serce dla Przedszkolaka” z Przedszkola nr 13, Prace porządkowe „Smykałka”, Zielono mi – zakładamy szkolny skalniak, Kiermasz Świąteczny, Wiosenne porządki, Wiosenny Nordic Walking z seniorami DPS, Wolontariat robi JAJA, Pomoc prawna – to tylko niektóre z nich. Więcej informacji na temat wszystkich akcji na Centrum Wolontariatu Stowarzyszenia RSM w Olkuszu

Podczas eventu przeprowadzona została zbiórka publiczna na rzecz chorej Amelii Zając. Całkowity dochód ze zbiórki (2850 zł) pozwoli na leczenie Amelii, która kolejny raz zmaga się z chorobą nowotworową.

Punktem finalnym tego niezwykłego dnia było podkreślenie wartości małych gestów dobroci, które mają siłę zmieniać świat. O tym co udało się zrobić mówili wolontariusze z każdej z partnerskich szkół, a całości przewodniczył nieoceniony Przemysław Kania– aktor Teatru Zagłębie, a także Prezes Stowarzyszenia Teatralno – Literackiego w Olkuszu Stowarzyszenie Teatralno-Literackie

„Wielkie czyny składają się z drobnych uczynków” – niech te słowa Leo Tsy towarzyszą nam codziennie, a wtedy świat będzie piękniejszy.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej”, finansowanego ze środków gminy Olkusz.

Więcej zdjęć na: FB Centrum Wolontariatu Stowarzyszenia RSM w Olkuszu

Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze