Na odcinku ul. Szpitalnej od ul. Świętokrzyskiej do Kościuszki, pomimo braku wyznaczonych miejsc postojowych, kierowcy często parkują. Znajdujący się nieopodal parking przy ul. Świętokrzyskiej tylko częściowo rozwiązuje problem z parkowaniem w tej części miasta. Propozycja grupy miejskich radnych, aby stworzyć kilka miejsc postojowych na Szpitalnej, okazała się jednak niemożliwa do zrealizowania.

– Zwracamy się z prośbą o przeanalizowanie przez specjalistów z zakresu inżynierii ruchu możliwości wyznaczenia na jezdni kilku miejsc postojowych, tak jak na ul. Górniczej, z ewentualnym ograniczeniem „tylko dla samochodów osobowych” lub „z wyłączeniem dni targowych” (…). Wyznaczenie kilku miejsc postojowych nie powinno wpłynąć na pogorszenie płynności ruchu – taką propozycję przedstawili miejscy rajcy z Klubu Radnych PiS.
Olkuska policja dostrzegła kilka przeszkód w realizacji tego pomysłu. – Krótki odcinek ulicy Szpitalnej jest wąski, więc po wprowadzeniu miejsc parkingowych problem z przejazdem mogą mieć samochody dostawcze. Drugą przeszkodą może być parkowanie w pobliżu skrzyżowań, co może spowodować problemy z wyjazdem w lewo w kierunku wiaduktu. Należy jednak rozważyć propozycję radnych, bo w tym miejscu i tak samochody dzisiaj parkują. Jeśli specjaliści z zakresu inżynierii ruchu uznają, że takie miejsca mają sens, spróbujmy – ocenia mł. asp. Łukasz Czyż, oficer prasowy olkuskiej policji.
Władze miasta powołując się na stosowne przepisy, rozwiały wątpliwości, w kwestii możliwości utworzenia miniparkingu. Zgodnie z wymogami szerokość pasa ruchu na drodze tej klasy w terenie zabudowanym ma wynosić od 3,5 do 3 metrów. Minimalne wymiary miejsca postojowego równoległego do osi jezdni to 6 m x 2,5 m. – Ulica Szpitalna na wspomnianym odcinku ma szerokość 5 metrów i jest jednopasmowa, nie spełnia zatem wymogów wyznaczenia przy niej wnioskowanych miejsc postojowych – czytamy w odpowiedzi burmistrza Dariusza Rzepki.
Szkoda tylko, że o tych kilku miejscach parkingowych nie pomyślano podczas remontu tej ulicy. Chociażby kosztem nieco węższego chodnika.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
czaruś
czaruś
11 lat temu

miałem na myśli tworzenie miejsc parkingowych…podobnie jak remontowania dróg olkuska władza tego nie potrafi…w rynku po remoncie miejsc do parkowania także bedzie mniej….biedni ci kierowcy z Olkusza….jeżdżą po dziurawych drogach i zaparkować nie mają gdzie…..PO-dziekujmy władzy

kulek
kulek
11 lat temu

Czaruś, ale tui było o utworzeniu miejsc parkingowych, a nie ich remontowaniu;-) a to jednak jest subtelna różnica 😉 Radni pisu mogli pisać interpelacje na etapie remontowania tej drogi, a nie teraz.;-) ciutkę za późno …

czaruś
czaruś
11 lat temu

olkuska władza jest NIEUDOLNA 😆

nie potrafią wyremontować dziurawych dróg ani nawet miejsc parkingowych….POrażka !!!