Najprawdopodobniej zbyt duża prędkość była przyczyną śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło w Rabsztynie, na niebezpiecznym zakręcie drogi wojewódzkiej 783 przy wjeździe do zamku.
Do wypadku doszło dzisiaj, tj. 19.01., przed godz. 10. 60-letnia mieszkanka Sosnowca, która kierowała peugeotem 405, jechała sama od strony Wolbromia. Jak twierdzą policjanci, wpadła w poślizg i zjechała na przeciwległy pas drogi, wprost pod ciągnik siodłowy z naczepą nadjeżdżający od strony Olkusza.

Siła uderzenia była ogromna, bo auto rykoszetem uderzyło w forda mondeo. Kobieta z peugeota zginęła na miejscu.  Kierowca ciężarówki, 47-letni mieszkaniec Zabrza, ze stłuczeniem karku trafił do olkuskiego szpitala. Osoby jadące fordem nie odniosły żadnych obrażeń.
– Sosnowiczanka kierowała samochodem na letnich oponach, do tego nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Przy panujących warunkach atmosferycznych to bardzo niebezpieczne. To pierwsza śmiertelna ofiara w tym roku. W minionym roku na drogach powiatu olkuskiego zginęło pięć osób – mówi oficer prasowy olkuskiej policji, mł. asp. Łukasz Czyż.
Na drodze 783 całkowicie wstrzymano ruch. Kierowcy musieli liczyć się z kilkugodzinnymi utrudnieniami w ruchu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
seren
seren
13 lat temu

kobieta mogla się wbic w ciebie lub we mnie…… na letnich oponach????/ kto to widzial w taką zime!!!!!