punkt bankowy

Sukcesem zakończyła się walka mieszkańców czterech miejscowości z gminy Trzyciąż o utrzymanie punktu bankowego w Imbramowicach. Co prawda w ograniczonej formie, ale bankomat i punkt kasowy zostaną.

Po uzyskaniu informacji o tym, że mieszkańcy wsi zostaną pozbawieni kolejnego udogodnienia, jakim był lokalny bankowy punkt kasowy i bankomat, w Imbramowicach, Glanowie, Małyszycach i Ściborzycach rozpoczęło się prawdziwe „pospolite ruszenie”. W bardzo krótkim czasie zebrano ponad 260 podpisów poparcia, które do głównej siedziby BS w Krakowie zawiozła mocna ekipa przedstawicieli lokalnych społeczników: radni, sołtysi i strażacy OSP.

Udało się. Decyzję o wstrzymaniu likwidacji placówki bankowej POK w Imbramowicach pod wpływem nacisków lokalnej społeczności podjęła ostatnio rada nadzorcza banku, ograniczając tylko funkcjonowanie punktu do dwóch dni w tygodniu. Tym samym, zamiast codziennie, jak do tej pory – z dniem 1 marca 2019 r. punkt kasowy będzie czynny we wtorki oraz w piątki w godz. 8-15.30. Na miejscu zostaje także bankomat.

– Cieszymy się bardzo, że nasza akcja się powiodła. Imbramowice to nie tylko miejscowość dość mocno oddalona od centrów, gdzie są przedstawicielstwa banków, ale także miejsce gdzie przybywa wielu turystów. Bankomat i punkt bankowy są tu potrzebne – informuje radny z Imbramowic, Grzegorz Makowski.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o