Olkusz, Wolbrom

Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu i Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Wolbromiu otrzymały laptopy. To mikołajkowy prezent od księży diecezji sosnowieckiej.

Biskup Grzegorz Kaszak przekazał dyrektorom tego typu placówek ponad 50 laptopów. Poza naszym powiatem sprzęt trafi do Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi i Będzina.

Pomysł na takie prezenty podyktowany został sytuacją uczniów, głównie z rodzin wielodzietnych, w trudnym czasem pandemii. – Dziś branie udziału w lekcjach wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Obecnie nie zawsze jest możliwe, aby każde dziecko w tym samym czasie uczestniczyło w lekcjach. Jest to problem szczególnie istotny w wielodzietnych rodzinach, które nie dysponują odpowiednią ilością komputerów czy smartfonów. Rodzice stanęli przed problemem, jak stworzyć swoim pociechom warunki do dalszej nauki i rozwoju. Biskup Grzegorz Kaszak wraz z kapłanami diecezji sosnowieckiej świadomi tej sytuacji postanowili ufundować laptopy do nauki zdalnej dla dzieci szczególnie potrzebujących. To dar serca, którym księża chcą nie tylko okazać solidarność z uczniami. To realna odpowiedź na realne potrzeby – informuje sosnowiecka kuria.

Mikołajkowe prezenty to także odpowiedź na apel Przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego  o pomoc dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Fot. Biuro Prasowe Diecezji Sosnowieckiej

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze