„Misie Ratownisie” to ogólnopolska akcja, która od lat cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród  małych obywateli. Jej organizatorem jest Fundacja Wsparcie 112. Olkuskie Wolontariuszki przekazały symboliczną ilość maskotek, które trafiły  do radiowozów policjantów i będą pocieszać najmłodsze ofiary i świadków wypadków.

28 lutego 2020 na sali gimnastycznej 2 Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu odbył się finał zbiórki w ramach akcji „Misie Ratownisie”. Program prowadzony był przez Fundacje Wsparcie 112, którego celem jest zebranie i przekazanie zabawek pluszowych służbom takim jak  m.in. Policja, Straż, Pogotowie. W powiecie olkuskim w akcje włączyło się wiele podmiotów, niemal wszystkie szkoły i przedszkola. W tym dniu na najmłodszych czekało dużo atrakcji przygotowanych przez organizatorów i zaproszone służby. Finał spotkani był świetną okazją, aby porozmawiać o zawodzie policjanta oraz szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Najmłodsi uczestnicy otrzymali od policjantów odbitki swoich linii papilarnych na specjalnie przygotowanym dyplomie. Mundurowi otrzymali pluszaki, w które wyposażą radiowozy i będą nimi obdarowywać najmłodsze ofiary i świadków wypadków.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
Joanna Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Joanna
Joanna

Proponowałabym zajrzeć na profil Misie Ratownisie – zbieramy Olkusz i okolice. Pewnie mogliby Państwo wtedy napisać bardziej rzetelny artykuł, albo np.porozumieć się z organizatorką zbiórki – ma dane z pierwszej ręki.