Juniorki Młodsze Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz przegrały w sobotę w Krakowie z SKS Kusym i straciły szanse na zdobycie Mistrzostwa Małopolski w swojej kategorii wiekowej. Tym sposobem podopiecznym Patrycji Głąbik nie udało się zrewanżować za jednobramkową porażkę we własnej hali.

Do Krakowa olkuszanki jechały opromienione wysokim wyjazdowym zwycięstwem w Sułkowicach. Gościbia to jednak nie ten poziom trudności co Kusy, choć trzeba od razu dodać, że to spotkanie, choć ze wskazaniem na gospodynie można było wygrać. Czego zabrakło? Chyba większej wiary we własne umiejętności i tej sportowej złości, która w trudnych momentach często uskrzydla.

Pocztek spotkania na szczycie Ligi Małopolskiej był wyrównany. W 7. minucie po golu Vanessy Nowak Młode Lwice prowadziły 3:2. Na swoje nieszczęście, w następnych minutach oddały inicjatywę rywalkom, które potrafiły wykorzystać słabość olkuszanek. W efekcie po 19. minutach Kusy miał już cztery bramki w zapasie (10:6). Z tą różnicą przyjezdne potrafiły sobie jeszcze poradzić, pięć minut później za sprawą Nikoli Sołościuk doprowadzając do remisu 12:12. W końcówce jedno trafienie więcej dorzuciły krakowianki i to one zeszły na przerwę ze skromną przewagą.

Po zmianie stron Młodym Lwicom fortuna nie sprzyjała. Na wstępie nie wykorzystały dwóch rzutów karnych, dopiero Wiktoria Fiołna „ruszyła” wynik. Co z tego, skoro w 36. min Kusy prowadził 18:14 i wszystkie argumenty miał po swojej stronie. Bramki najskuteczniejszej w SPR-ze Sołościuk oraz Aleksandry Zub chyba jeszcze mocniej podrażniły gospodynie, które w następnych akcjach znowu odskoczyły i tak naprawdę nie było już czego zbierać – 23:18 w 46. min i 27:21 w 56. min. Pewne swego liderki tabeli w ostatnich fragmentach sobotniego meczu grały już na dużym luzie, co sprawiło, że olkuszanki mogły nieco zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie po bramce Amelii Basary podopieczne trenerki Głąbik przegrały w Krakowie 25:28. Ta porażka postawiła pieczęć na Wicemistrzostwie Małopolski. Kusego olkuszankom wyprzedzić się już nie uda.

Na zakończenie ligowych zmagań SPR w sobotę 14 marca o godz. 18:00 podejmie przy Wiejskiej MKS Pałac Młodzieży Tarnów.