Olkusz

Po przerwie świątecznej i tej na ferie zimowe do gry o punkty w ramach Małopolskiej Ligi Młodziczek wróciły podopieczne Patrycji Głąbik i Agaty Nowak. W pierwszym meczu o stawkę w 2022 roku, będącym jednocześnie otwarciem rundy rewanżowej, doszło do siostrzanego pojedynku, z którego po raz drugi w tym sezonie zwycięsko wyszły zawodniczki z rocznika 2008/09. SPR II Olkusz pewnie pokonał swoje starsze koleżanki 37:18 i w tabeli plasuje się tuż za plecami niepokonanego do tej pory Kusego Kraków.

Środowe spotkanie tylko na samym początku miało wyrównany przebieg. Im dłużej trwała walka na parkiecie, tym przewaga młodszych Lwiątek rosła. W 5. minucie remis 3:3, w 10. minucie już 9:4, a po kwadransie 12:6 dla SPR-u II. I tak już do końca pierwszej połowy, którą pełniące rolę gospodyń wychowanki trenerki Głąbik wygrały 18:9.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Młodsze Lwiątka nadal prowadziły grę i powiększały swoją przewagę. Zespół Agaty Nowak nie był natomiast w stanie nawiązać do rozpędzonych „rywalek”, ponosząc wysoką, ale i zasłużoną porażkę.

Wedle zapisków w sędziowskim protokole, najskuteczniejszą zawodniczką meczu, z jedenastoma bramkami na koncie została Maja Patycka. Po siedem bramek dla Lwiątek 2008/09 zdobyły Julia Bylica z Amelią Filo. Po stronie SPR-u I najwięcej trafień – sześć – zaliczyła Maja Ząbczyńska.