Bukowno

Miasto Bukowno ponownie aplikuje o środki finansowe na budowę tężni solankowej. Czy tym razem samorząd pozyska dofinansowanie z konkursu grantowego, organizowanego przez Marszałka Województwa?

Tężnie solankowe na przestrzeni ostatnich lat zyskały ogromną popularność. Coraz więcej gmin inwestuje w tego typu obiekty. Do tego grona chciałyby również dołączyć władze Bukowna. W ubiegłym roku samorząd rozpoczął starania o pozyskanie środków na wybudowanie tężni w północnej części miasta. Przygotowana została koncepcja zagospodarowania terenu i wniosek do konkursu grantowego „Małopolskie Tężnie Solankowe”, organizowanego przez Marszałka Województwa Małopolskiego.

 – Niestety nie uzyskaliśmy z województwa dofinansowania budowy takiego obiektu. Spotkaliśmy się jednak w wyjątkowo ciepłym przyjęciem tego pomysłu przez naszych Mieszkańców. Dlatego czas, który pozostał nam do kolejnego naboru, wykorzystaliśmy na opracowanie kompletnej dokumentacji dla tego zadania – informują przedstawiciele samorządu.

W styczniu magistrat złożył swój wniosek do kolejnej edycji „Małopolskich Tężni Solankowych”. Tym razem, oprócz przygotowanej koncepcji architektonicznej, dokumenty aplikacyjne zawierały również gotowy projekt budowlany. Planowany obiekt miałby stanąć na terenie skweru porośniętego sosnami w okolicy Komisariatu Policji i Miejskiego Ośrodka Kultury. Urzędnicy zapewniają, że w przypadku realizacji inwestycji nie planuje się żadnej wycinki okolicznych drzew.

– Koncepcja nowej tężni w Bukownie przewiduje wybudowanie obiektu na planie koła. Średnica trzonu tężni z tarniną wyniesie ok. 3,5 m. Dookoła niej przewiduje się budowę chodnika wraz z ławkami oraz częściowe zadaszenie o zmiennej szerokości. Wysokość planowanej tężni wyniesie ok. 4 m. Orientacyjny koszt wybudowania takiego obiektu będzie sięgać kwoty ok. 400.000 zł. W ramach tegorocznego naboru można uzyskać dofinansowanie sięgające 70% kosztów budowy obiektu, jednak nie więcej niż 250 tys. zł – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Urzędu Miejskiego w Bukownie.

fot. UM Bukowno

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze