pieniądze3

Od 1 kwietnia mieszkańcy gminy Klucze będą płacić niższe stawki za śmieci segregowane. Na ostatniej sesji radni jednogłośnie podjęli taką decyzję.

Opłata będzie niższa od dotychczasowej o 50 groszy i wyniesie 8 złotych miesięcznie od osoby. Skąd taka obniżka? W czerwcu ubiegłego roku w gminie rozstrzygnięto przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych wraz z prowadzeniem obsługi Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (pierwszy przetarg unieważniono, ponieważ cena jedynej oferty złożonej w postępowaniu przekraczała kwotę przeznaczoną na realizację zadania). Przetarg dotyczy okresu od 1 lipca 2017 roku do 30 czerwca 2019 roku. – Podsumowaliśmy wydatki na system gospodarowania odpadami i opłaty od mieszkańców od lipca 2013 roku do grudnia 2017 roku. Okazało się, że od 2017 roku występuje nadwyżka dochodów nad wydatkami. Dlatego też zdecydowaliśmy się na zmniejszenie stawki za śmieci segregowane. Różnica w wysokości opłat za śmieci segregowane i zmieszane ma być zachętą dla mieszkańców gminy Klucze do prowadzenia selektywnej gospodarki odpadami – mówi wójt gminy Klucze Norbert Bień.

W przypadku odpadów zmieszanych stawka pozostała w wysokości 15 złotych miesięcznie od osoby.

Fot. fotolia.com

7
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
7 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
EL Comandanteznam prawdęXYZzza płotaz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Młody
Młody

Jeżeli nie jest to kawał na Prima Aprilis to co na to Olkusz – chyba musimy poczekać do wyborów na „dobrą zmianę” aż PiSiory olkuskie to sprawdzą i dadzą radę …

cebulorz
cebulorz

Serdecznie dziękujemy Naszemu Wójtowi Panu Bieniowi za dbanie o Nas mieszkańców szczególnie biednych mieszkańców.Uczcie się kapuś’niaki od Naszego Super Lux Wójta jak się dba o mieszkańców,a nie donosi się na mieszkańców do Wymiaru Sprawiedliwości na prawdziwe,faktyczne komentarze.Całe szczęście że Nasz Wójt nie jest z PełO,bo u PełO-wców to jest normalka działanie w stylu Judaszowo-ORMO-wskim i smolnych rączek.

z
z

A ja myślałem swego czasu czy nie założyć Stowarzyszenia OCPKzPWEPS
* Osób Ciąganych Po Komisariatach z Powodu Wielkiego Ego Pana Starosty – ale się dowiedziałem, że to powiat prowadzi rejestr takich stowarzyszeń, to pewnie nie było by ci liczyć na jakąś dotację 😉 :-*

zza płota
zza płota

te 50 gr to bonus za to żeście się smrodu spaleniska nawąchali

XYZ
XYZ

[quote name=”z”]A ja myślałem swego czasu czy nie założyć Stowarzyszenia OCPKzPWEPS
* Osób Ciąganych Po Komisariatach z Powodu Wielkiego Ego Pana Starosty – ale się dowiedziałem, że to powiat prowadzi rejestr takich stowarzyszeń, to pewnie nie było by ci liczyć na jakąś dotację 😉 :-*[/quote]
”z”Zapamiętaj! i zawsze PAMIĘTAJ! takie starodawne przysłowia”kij ma dwa końce on Cię jednym końcem kija dziabnie,a Ty go już niedługo/bo będzie miał w głosowaniu w całym Powiecie 15 głosów w tym głos szwagra Kolaski/ dziabniesz drugim końcem kija”,dalej ”jak taki burak wieśniak oderwany od skiby pługa wejdzie do biura to atrament wypije”.

znam prawdę
znam prawdę

to kiełbasa wyborcza…wybory samorządowe tuż tuż 😀 :-*

EL Comandante
EL Comandante

Ile wynosiła podwyżka dla WSZYSTKICH od 1.01.2018? Bo jak dobrze odczytuję z rachunku to o ponad 30% od każdej osoby w domu płacę więcej, a to czyja zasługa?

WSTYD, WSTYD, WSTYD i TANIA PROPAGANDA.