Uszkodzenie elewacji garażu

8 marca br. nieustalony na chwilę obecną sprawca, pomalował elewację garażu znajdującego się na os. Łokietka w Wolbromiu. Właściciel garażu oszacował straty na około 2.500 złotych. Sprawcy uszkodzenia cudzej rzeczy grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności

Uszkodzenie drzwi w Bukownie

Nocą, 9 marca br., na ul. 1 Maja w Bukownie uszkodzono drzwi wejściowe jednego z mieszkań. Pokrzywdzony mieszkaniec Bolesławia oszacował starty na około 2.000 złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Bukowna.  

 

Kradzież paliwa

11 marca br. włamano się do zbiornika paliwa ciężarowego renaulta zaparkowanego na ul. 20 – Straconych w Olkuszu. Sprawca ukradł około 200 litrów oleju napędowego o wartości około 1150 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Kradzież znaków drogowych

12 marca br. z ul. Parkowej w Olkuszu skradziono znaki drogowe. Pokrzywdzone przedsiębiorstwo wyceniło ich wartość na około 1415 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Kradli złom

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego olkuskiej komendy zatrzymali mężczyzn, którzy kradli złom. Trzej podejrzani trafili do aresztu olkuskiej komendy.

Mężczyzn zatrzymano 13 marca br. w godzinach rannych. Właściciel jednego z olkuskich punktów skupu złomu zauważył wyciętą w ogrodzeniu dziurę oraz brak znajdujących się na posesji metalowych elementów maszyn o wartości około 1.500 złotych. O swoich spostrzeżeniach telefonicznie powiadomił dyżurnego Policji. Chwilę później zauważył za ogrodzeniem kilku mężczyzn, którzy przenosili przedmioty zabrane z należącego do niego punktu skupu złomu. Właściciel ujął jednego z mężczyzn. Pozostali uciekli – po kilkunastu minutach zostali zatrzymani przez patrol Policji. Trzej olkuszanie w wieku 38 – 56 lat trafili do aresztu olkuskiej komendy. Za kradzież grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Usiłował dokonać rozboju

Olkuscy policjanci zatrzymali 30 – letniego olkuszanina, który podejrzany jest o usiłowanie dokonania rozboju na 66 – letnim mężczyźnie. Napastnik zażądał wydania 2 złotych oraz papierosa. Kiedy pokrzywdzony odmówił został pobity.

14 marca około godziny 10:20 na os. Słowiki w Olkuszu starszy mężczyzna wychodzący ze sklepu został zaczepiony przez 30 – latka. Ten zażądał wydania 2 złotych i papierosa. Kiedy pokrzywdzony odmówił został kopnięty, uderzony pięścią w twarz, a później był jeszcze duszony. Napastnik uciekł jednak nie osiągnąwszy zamierzonego celu – prawdopodobnie spłoszyła go ekspedientka, która zaczęła krzyczeć. Przybyli na miejsce policjanci szybko ustalili kim był napastnik. 30-letniego mieszkańca Olkusza zatrzymano w jego mieszkaniu, a później przewieziono do aresztu olkuskiej komendy. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że w jego organizmie znajduje się około 3,3 promila alkoholu. Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania dokonania rozboju. Grozi mu kara 12 lat więzienia.

Nietrzeźwy kierowca poloneza

14 marca około godziny 22:30 w Wolbromiu miejscowi policjanci zatrzymali 24 letniego mieszkańca Zarzecza (gmina Wolbrom), który kierował polonezem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się około 2,2 promila alkoholu.  Za popełnienie dwóch przestępstw wkrótce odpowie przed sądem.
      

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze