W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców powiatu olkuskiego policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej wspierają służby sanitarne w prawidłowym utrzymaniu kwarantanny. Każdego dnia kontrolują, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do poleceń i przebywają w domach. Mundurowi sprawdzają również, czy osoby te nie potrzebują pomocy i pytają o stan ich zdrowia. Zebrane informacje przekazują odpowiednim służbom.

Funkcjonariusze sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną  rzeczywiście przebywają w miejscu zamieszkania lub izolacji i nie narażają innych na ryzyko. Mundurowi  podjeżdżają pod wskazany adres, nie mają jednak bezpośredniego kontaktu z osobą  objętą  kwarantanną. Nie wchodzą do domów czy mieszkań. Dzwonią z telefonów komórkowych lub kontaktują się przez domofon, prosząc by dana osoba pokazała się w oknie. Tym sposobem weryfikują, czy osoba objęta kwarantanną, przebywa w domu. Mundurowi sprawdzają, również, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Pytają o stan zdrowia. Podczas tych kontroli policjanci mają na sobie  umundurowanie służbowe. Jednak w razie sytuacji zagrożenia, zakładają kombinezon ochrony biologicznej. Mundurowi dbają nie tylko o bezpieczeństwo innych, ale i nie zapominają o bezpieczeństwie własnym.

Policjanci przypominają, że kwarantanna to nie jest czas wolny, gdy możemy wyjść na spacer czy na zakupy. To czas, kiedy musimy przebywać w domach lub miejscach izolacji. Miejmy więc świadomość, że wszystkie działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Pamiętajmy jednak, że jeżeli podczas kontroli policyjnej osoba zlekceważy polecenia służb sanitarnych o obowiązku kwarantanny, grozić jej będzie mandat karny w wysokości 5 tys. złotych.

Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo własne, jak i innych, należy pozostać w domach i nie gromadzić się w miejscach publicznych. Apelujemy do młodzieży, by zwłaszcza w tym trudnym okresie zachowała się odpowiedzialnie i ograniczyła kontakty w miejscach publicznych. Zamknięte placówki oświatowe, to nie czas ferii czy wakacji, gdzie możemy się spotykać z większą  grupą znajomych i wspólnie imprezować.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tadeusz
Tadeusz
2 lat temu

Coś jest nie tak. Szwagier wrócił z Norwegii 3 dni temu, zgłosił do sanepidu telefonicznie że powrócił z terenu zagrożonego i do dzisiaj nikt się nawet nie pojawił czy przebywa w domu. dobrze że sam jest odpowiedzialny i nie wychodzi w domu. Jeżeli tak wyglądają kontrolę to ile osób nie jest nadzorowana. Pozdrawiam

pavv
pavv
2 lat temu

Czy psy wprowadzają psy?