W tym roku zaproszenie dzieci z Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Kluczach „Są otwarte nasze drzwi, jeśli chcesz, wejdź i Ty…” zostało przyjęte przez Urząd Skarbowy w Olkuszu w ramach letniej akcji „Weź paragon”. Tegoroczną akcję „Weź paragon” kolejny raz promował rysunek Andrzeja Mleczki – ma informować klientów i sprzedających o potrzebie brania i wydawania paragonu. Pracownicy urzędu skarbowego z udziałem firm serwisujących przygotowali
dla dzieci kasy fiskalne z możliwością drukowania paragonów. Dzieci mogły ewidencjonować na urządzeniach sprzedaż, odczytywać dane, porównać ceny,
wydawać paragony. Zorganizowano konkursy: „Najdłuższy paragon”, „Policz paragony” oraz konkurs rysunkowy „Dziś wezmę paragon”. Atrakcyjne nagrody indywidualne motywowały dzieci do myślenia i sprawiły im wiele radości. Ponadto w siedzibie urzędu skarbowego przygotowano stanowisko, które na stałe będzie udostępnione dzieciom.

W akcji uczestniczyły:
– firmy serwisujące. które przygotowały pomoce dydaktyczne – kasy fiskalne,
– dzieci z Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Kluczach,
– dzieci z Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Olkuszu,
– dzieci z Klubu Dziecięcego Chatka Puchatka w Kluczach.
Doceniam udział wszystkich wymienionych oraz pomoc opiekunów dzieci w organizacji tej akcji. Dziękuję za udostępnienie urzqdzeń fiskalnych.
Dziękuję wszystkim uczestnikom akcji oraz pracownikom Urzędu Skarbowego w Olkuszu za informacyjno – edukacyjny charakter spotkań i zapraszam do dalszej wspólpracy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze