Olkusz

W Wielki Czwartek, 14 kwietnia w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Olkuszu, Starosta Bogumił Sobczyk oraz przedstawiciele komisji konkursowej przyznali nagrody dla zawodników, trenerów oraz działaczy, za wyniki sportowe z ubiegłego roku. W gronie 19 nagrodzonych sportowców, aż 10 to młode szczypiornistki SPR Olkusz, które zostały wyróżnione za rezultaty uzyskane w piłce ręcznej plażowej.

Przypomnijmy, że najważniejsze laury Młode Lwice zdobyły w trakcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich, a także w trakcie turnieju finałowego klubowych Mistrzostw Polski w beach handballu. W Darłowie z kadrą Małopolski olkuszanki sięgnęły po brązowe medale, a w Sulejowie jako SPR uplasowały się tuż za krajowym podium. Poczynania naszych Dziewczyn zostały docenione przez radnych powiatu, tworzących komisję konkursową, na czele której stanął oczywiście starosta Sobczyk.

– Jestem pewien, że dokonaliśmy słusznego wyboru, a każda z nagród trafia we właściwe ręce. Stale śledzimy Wasze zmagania i jesteśmy z Was dumni. Wykonujecie ogromną pracę, łącząc codzienne obowiązki z regularnym treningiem, co w natłoku zajęć zasługuje na wielkie gratulacje – mówił w trakcie czwartkowego spotkania pod adresem wyróżnionych gospodarz Powiatu Olkuskiego. Wyrazy uznania w kierunku nagrodzonych kierowali również radni: Marta Dziura, Rafał Solecki i Piotr Gamrot oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej w starostwie Joanna Szatan-Kenderow.

Po części oficjalnej, nadszedł czas wręczenia pamiątkowych dyplomów. A tych zdecydowanie najwięcej odebrały olkuskie szczypiornistki – ponad połowę! Wśród nagrodzonych znalazły się: Oliwia Bartusik, Amelia Basara, Oliwia Błaszczykiewicz, Wiktoria Fiołna, Karolina Herian, Emilia Januszek, Wiktoria Kozyra, Anna Marszałek, Nikola Sołościuk oraz Natalia Stach. Do zdjęć Dziewczyny pozowały w asyście swojej szkolnej trenerki i zarazem mentorki, a w klubie pełniącej rolę wiceprezes – Katarzyny Polak.

Jak zwykle każdy sukces ma wielu ojców, czy jak bardziej w tym konkretnym przypadku – matek. Nagrody dla Dziewczyn to w głównej mierze ich własna zasługa, ale nie można także zapominać o wsparciu szkoleniowym i mentalnym, udzielonym przez trenerów i działaczy. Zrobiliśmy to razem! A dla Was Dziewczyny najlepsze życzenia i szacunek za to, że spełniając własne marzenia, wciąż piszecie nową, piękną historię klubu.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze