W wolbromskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom Miejsko-Gminnego Przeglądu Grup Jasełkowych. W przeglądzie, który ma na celu promowanie i kultywowanie zwyczajów karnawałowych oraz obrzędów jasełkowych, wzięło udział 7 grup szkolnych i 1 grupa w kategorii dorosłych. Nagrody, przyznane przez jury w składzie: Henryka Rogal – kierownik zespołu regionalnego „Łobzowianie”, Marta Gaweł – muzyk, Teresa Flakiewicz – kulturoznawca oraz Urszula Baran – przedstawiciel Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji UMiG Wolbrom, otrzymały:
Grupy szkolne:
I miejsce – OREW za spektakl „Czar Bożego Narodzenia” przygotowany pod kierunkiem pań – Katarzyny Pogłódek, Karoliny Ogonek i Małgorzaty Bratek.

II miejsce – grupa Marionetki ze Szkoły Podstawowej w Chełmie za spektakl „Witajcie w Betlejem” pod kierunkiem pań – Ewy Fuglewicz i Anny Świerczek.
III miejsce – Zespół Szkół w Zarzeczu za spektakl „Betlejemscy wędrowcy” pod kierunkiem pań – Danuty Sypień i Stanisławy Nocoń.
Grupy dorosłe:
I miejsce – grupa teatralna z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej za spektakl „Tak się działo” przygotowany przez pana Janusza Świerczka i panią Agnieszkę Tarnówkę.
Przyznano również następujące wyróżnienia:
Szkoła Podstawowa w Jeżówce – spektakl „Bóg się rodzi” pod kierunkiem pań – Sylwii Kowal i Agaty Wójcik za oprawę muzyczną i sprawność wokalną
Zespół Szkół w Dłużcu – spektakl „Ta noc wszystko zmieni” przygotowany przez panie – Małgorzatę Gamrot i Urszulę Latacz za kulturę słowa, interpretację tekstu i prowadzenie aktorów
Szkoła Podstawowa w Kąpielach Wielkich – spektakl „Nie było miejsca…” przygotowany przez panią Joannę Duch za zamysł inscenizacyjny i scenograficzny
oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wolbromiu – spektakl „Dzisiaj w Betlejem” pod kierunkiem s. Mileny Widlińskiej za scenariusz i rozwiązania scenograficzne.
Po rozdaniu nagród licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać najpiękniejsze spektakle.
Źródło: www.wolbrom.pl

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o