Przez szybę po radio
16 lutego. Radioodtwarzacz o wartości 400 złotych ukradziono z poloneza zaparkowanego przy ulicy Wiejskiej w Olkuszu. Nieznany sprawca dostał się do środka auta po wybiciu szyby.
Okradli magistrat
16 lutego. Złodzieje panoszyli się w pomieszczeniach gospodarczych kluczewskiego magistratu znajdujących się przy ulicy Leśnej w Jaroszowcu. Do środka dostali się po wyważeniu okna. Ukradli wzmacniacz, radioodtwarzacz i radioodbiornik. Trwa ustalanie strat.
Wpadł złodziej trakcji
17 lutego. Wolbromscy policjanci zatrzymali w wiosce Chełm 27-letniego mężczyznę, który kradł trakcję należącą do zakładu energetycznego. Mundurowi zabezpieczyli około 100 metrów częściowo pociętego przewodu aluminiowego.

Przekręcił wkładkę zamka
17 lutego. Radioodtwarzacz, aparat fotograficzny oraz saszetka z dokumentami i pieniędzmi padły łupem nieznanych sprawców, którzy włamali się do audi zaparkowanego przy ulicy Piłsudskiego w Wolbromiu. Do środka dostali się, przekręciwszy wkładkę zamka. Poszkodowany, mieszkaniec Sędziszowa, szacuje straty.
Oplem w autobus
19 lutego. Kobieta została ranna w wypadku, do jakiego doszło na drodze w Ściborzycach. Kierujący oplem corsą mieszkaniec wsi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg i uderzył w autobus. W wyniku kraksy pasażerka opla z obrażeniami głowy trafiła do szpitala.
Wykorzystali nieuwagę
20 lutego. 7,4 tys. złotych stracił 83-letni mieszkaniec Lgoty Wielkiej. Mężczyzna pozostawił otwarty dom. Na to tylko czekali złodzieje, którzy przeszukali pomieszczenia i okradli starszego pana ze wszystkich oszczędności. Sprawcami są najprawdopodobniej dwaj obywatele narodowości romskiej, którzy jeżdżą zielonym seatem ibizą. Policja apeluje o ostrożność i powiadomienie, jeśli podejrzani mężczyźni pojawią się w naszej okolicy.
Na podwójnym gazie
20 lutego. W ręce mundurowych wpadło dwóch mężczyzn, którzy kierowali autami po pijanemu. Na ulicy Skalskiej w Wolbromiu policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę, który jechał fiatem punto, mając w organizmie 0,9 promila alkoholu. Drugi amator jazdy na „podwójnym gazie”, mieszkaniec Jangrota, wpadł na ulicy Sikorka w Olkuszu. Kierował z 2,5 promila w organizmie. W obu przypadkach zatrzymani jechali bez uprawnień. Odebrał je im już wcześniej sąd.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze