Bolesław

Już po raz 45. w Bolesławiu organizowana jest Jesień Poetycka. W jej ramach trwa Turniej Jednego Wiersza. Zainteresowani udziałem mogą nadsyłać swoje utwory do 15 października.

Organizatorem wydarzenia, które odbywa się pod patronatem Starosty Olkuskiego i Wójta Gminy Bolesław jest Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu.

– Konkurs ma na celu zachęcanie dzieci, młodzieży i dorosłych do refleksji nad sobą i otaczającym światem. Pomaga odkrywać wrażliwość, zachęca do śmiałych wyznań oraz nadania im literackiej, artystycznej formy. Rozwija umiejętności ujmowania tego, co najważniejsze w krótkiej, czytelnej formie, zachęcając do jasnego i precyzyjnego wypowiadania się. Uświadamia poetom kilku pokoleń możliwość wykorzystania zdobyczy techniki dla celów artystycznych – mówi dyrektor bolesławskiego Centrum Kultury Barbara Rzońca.

W konkursie przewidziano dwie kategorie wiekowe: dzieci i młodzież do 16 lat oraz dorośli.

Każdy z uczestników może nadesłać jeden utwór (w formie wydruku komputerowego, w dwóch egzemplarzach, na adres: ul. Główna 55, 32-329 Bolesław lub mailowo na adres e-mail: ck@gminaboleslaw.pl). – Utwór należy opatrzyć godłem. Rozwiązanie godła dołączamy w odrębnej kopercie lub w odrębnym pliku, w którym należy podać: imię, nazwisko, wiek, numer telefonu i adres e-mail oraz kategorię wiekową (napisaną wraz z godłem również na zewnątrz koperty) – czytamy w regulaminie, który wraz z kartą zgłoszenia dostępny jest na www.gminaboleslaw.pl/centrum-kultury/aktualnosci/45-jesien-poetycka. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 32 6424 073.

Zwycięzców poznamy 21 października o godz. 17.00 w bolesławskim dworze.

fot. CK w Bolesławiu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze