wykrzyknik

Od soboty, 31 października, do poniedziałku 2 listopada w rejonie olkuskiego cmentarza zostanie zmieniona organizacja ruchu. Dzień wcześniej, w piątek, rusza policyjna akcja „Znicz”.

Na cmentarz będzie można dojechać jedynie od strony drogi krajowej 94 ul. Kruszcową. Na ulicy tej ma obowiązywać ruch jednokierunkowy, podobnie jak na ul. Ołowianej. Wyjazd z nekropolii przewidziano ul. Powstańców Śląskich, która przez trzy dni będzie również jednokierunkowa. Po lewej stronie tej ulicy kierowcy mogą parkować samochody. Na pobliskich ulicach osiedla Piaski (ul. Gwareckiej, ul. Hutniczej, ul. Harcerskiej, ul. Kolorowej, ul. Budowlanych, ul Skarbnika, ul. Kopalnianej) pozostanie ruch dwukierunkowy.

W związku z wprowadzonymi zmianami, w poniedziałek 2 listopada autobusy linii PS będą nieco inaczej kursować na odcinku ul. Górnicza – Olkusz Super Sam. Trasa przejazdu linii „PS” będzie następująca: os. Młodych Pętla – os. 1000-lecia – Skarbek – ul. Górnicza – ul. Mickiewicza (bez obsługi przystanku ul. Mickiewicza) – DK 94 (z obsługą przystanku Olkusz Stacja Statoil kier. Katowice) – Olkusz Cmentarz, a dalej ul. Powstańców Śląskich (przystanek Olkusz Piaski) – ul. Kantego (przystanek Olkusz Szkoła) – ul. Mickiewicza – DK 94 – ul. Kościuszki.

Od piątku, 31 października, policjanci rozpoczynają akcję „Znicz”, która potrwa do północy w poniedziałek. W rejonach cmentarzy zwiększy się liczba patroli. Olkuska policja apeluje, aby w tym czasie w miarę możliwości korzystać ze środków komunikacji miejskiej (specjalny rozkład jazdy zamieściliśmy tutaj –http://przeglad.olkuski.pl/index.php/artykuly/aktualnosci/komunikacja/12964-autobusem-na-cmentarz). Kierowcom z kolei przypomina o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, zachowaniu odstępu pomiędzy samochodami i parkowaniu zgodnie z przepisami. – Wszędzie tam, gdzie wystąpią spore utrudnienia w ruchu drogowym będą kierowane patrole do ręcznej regulacji ruchem. Szczególną uwagę zwrócić należy na pieszych. Osoby, które zdecydują się pójść na cmentarz pieszo, powinny korzystać z chodników. Jeżeli ich nie ma, obowiązani są poruszać się poboczem, lewą stroną drogi. Warto mieć przy sobie element odblaskowy (w terenie niezabudowanym to obowiązek) lub latarkę. Przypominamy, że w nocy lub przy niekorzystnej pogodzie, kierowca widzi pieszego ubranego w ciemny strój z odległości około 20-30 metrów. Jeśli pieszy ma na sobie jasne ubranie widać go z około 50 metrów, a gdy ma elementy odblaskowe już z odległości 150, a nawet 300 metrów – wyjaśnia oficer prasowy olkuskiej policji nadkom. Agnieszka Fryben.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
8 lat temu

[quote name=”.”]Piesi – obowiązkowo i bezwzględnie – powinni założyć odblaski, bo są zupełnie niewidoczni, gdy lezą środkiem jezdni,[/quote]

94-ka jest oświetlona więc raczej nie będzie problemu z zauważeniem pieszego… chyba, że Ty masz problem! Ponadto jest tam oznakowane przejście dla pieszych gdzie należy zachować ostrożność – tak mówią przepisy i tego się trzyymajmy!

edek
edek
8 lat temu

Już widzę ten korek od strony Krakowa dla chcących skręcić w lewo na ul. Kruszcową.
Było nieźle to po co kombinować?

Qqła disq
Qqła disq
8 lat temu

Cywilizowany tzn. jaki? Tak, żeby było miejsce parkingowe przy każdym gorbie?

[quote name=”kierowiec”]a kiedy zrobią cywilizowany parking przy cmentarzu ?[/quote]

.
.
8 lat temu

Piesi – obowiązkowo i bezwzględnie – powinni założyć odblaski, bo są zupełnie niewidoczni, gdy lezą środkiem jezdni, a kierowcy – zwiększyć poziom empatii i dać na full kulturę osobistą. Wszystko wtedy będzie grało – z reorganizacją ruchu, czy bez niej. Przecież nikt z nas nie chce być w środę bohaterem newsa w kronice policyjnej, prawda? Spokój, ludzie, tylko spokój i odrobina życzliwości, a będzie dobrze, czego sobie i wam życzę.

fik mik
fik mik
8 lat temu

Co to za informacja i dla kogo jest skierowana. Kto opracował takie zmiany, które będą jedynie generować korki na E94 . Powinno się jedynie wprowadzić się zakaz parkowania w ścisłej strefie cmentarza za wyjątkiem osób niepełnosprawnych. Ograniczenia takie jak te, będą sporym utrudnieniem dla nich, dla osób starszych i ich opiekunów. Pożyjemy, zobaczymy, ale czarno to widzę.

pavv
pavv
8 lat temu

[quote name=”kierowiec”]a kiedy zrobią cywilizowany parking przy cmentarzu ?[/quote]

Na góra 2-3 dni w roku to się za diabła nie opłaca. Ponadto nie jest tak źle z parkowaniem. Wystarczy nie zakładać, że się zaparkuje przy samym wejściu na cmentarz i dla zdrowia i przyjemności zrobić sobie kilkaset metrów spacerku.

pieszy
pieszy
8 lat temu

@kierowiec

Niech od razu alejki na cmentarzu poszerzą, coby szlachta mogła pod same groby podjeżdżać.

Valdez76
Valdez76
8 lat temu

[quote name=”kierowiec”]a kiedy zrobią cywilizowany parking przy cmentarzu ?[/quote]
A to mało tam miejsca? Na jeden dzień w roku chcesz? Ogarnij się,weź rodzinę na spacer!

kierowiec
kierowiec
8 lat temu

a kiedy zrobią cywilizowany parking przy cmentarzu ?