Do trzech poważnych wypadków doszło w ostatnich dniach na drogach powiatu olkuskiego. W tych zdarzeniach poszkodowanymi są: rowerzysta, motocyklista, kierowca traktora i jadący samochodami osobowymi. Za każdym razem przyczyna wypadku była jedna – niezachowanie należytej ostrożności na drodze i niedostosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

 

W Dłużcu doszło do wypadku, który najprawdopodobniej spowodował 57-letni mieszkaniec Kąpiel Wielkich wyjeżdżając z posesji na drogę, wprost pod koła samochodu osobowego. Jak się okazało, rowerzysta miał prawie promil alkoholu w organizmie. Z wypadku nie wyszedł bez szwanku, bo ze złamanymi nogami i ręką oraz ogólnymi obrażeniami wewnętrznymi został helikopterem przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali.

Kilka dni później doszło do kolejnego poważnego wypadku z udziałem jednośladu, tym razem na drodze krajowej nr 94 na wysokości zjazdu do Bolesławia. – Kierujący pojazdem marki VW zmieniając pas ruchu nie zachował środków ostrożności i najechał na jadący w kierunku Olkusza motocykl suzuki. W wyniku zdarzenia urazu nogi doznał kierujący motocyklem, natomiast jego pasażerka – uszkodzenia kręgów szyjnych. Oboje zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu – informuje nadkom. Agnieszka Fryben, oficer prasowy olkuskiej komendy policji. Motocyklista z Rudy Śląskiej i kierowca samochodu z Krakowa byli trzeźwi.

W Kąpielach Wielkich doszło do kolizji podczas manewru wyprzedzania. Kierujący ciągnikiem rolniczym 18-letni mieszkaniec Kąpiel Wielkich w trakcie wyprzedzania przez opla astrę kierowanego przez mieszkańca Strzegowej, skręcił nagle w lewo do posesji, w związku z czym pojazdy się zderzyły. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o