kronika policyjna

Włamanie do piwnicy w Olkuszu. Skradziono rower

W okresie od 21. Do 24. czerwca 2013 roku w Olkuszu nieznany sprawca poprzez urwanie kłódki włamał się do piwnicy w bloku przy ul. Skalskiej. Skradziono rower o wartości 1500 złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Bukowno. Okradziono groby

Najprawdopodobniej w czerwcu br. okradziono dwa groby na cmentarzu w Bukownie przy ul. Niepodległości. Nieznani sprawcy ukradli dwa mosiężne krzyże o wartości 400 i 800 zł na szkodę mieszkańców Bukowna. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Bukownie.

 

Kradzież elementów ogrodzenia

23. czerwca 2013 roku w Ryczówku nieustalony sprawca z działki rolnej skradł 7 sztuk betonowych przęseł oraz 12 betonowych płyt. Wartość skradzionych elementów ogrodzenia oszacowano na kwotę 500 zł. Sprawcy kradzieży grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Klucz.

Kradzież mieszkaniowa w Wolbromiu. Złodzieje plądrowali mieszkanie podczas obecności domowników

Do zdarzenia doszło 26. czerwca br. w jednym z mieszkań przy ul. Piłsudskiego w Wolbromiu. Złodzieje weszli do mieszkania bez trudu, bowiem drzwi były otwarte. Domownicy w tym czasie przebywali w jednym z pomieszczeń. Sprawcy ukradli laptop, modem i biżuterię. Po kradzieży złodzieje spokojnie opuścili mieszkanie. Sprawę prowadzi wolbromska policja.

Włamanie do domku letniskowego w Olkuszu

27. czerwca 2013 roku w Olkuszu włamano się do domku letniskowego. Sprawca dostał się do jego wnętrza wyłamując drzwi wejściowe, a następnie ukradł wiertarko-wkrętarkę z dwoma akumulatorami, skrzynkę narzędziową oraz taczki i pojemnik na płyny o kubaturze 100 l. Pokrzywdzony olkuszanin oszacował wartość skradzionych przedmiotów na kwotę 1500zł. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawiania wolności do lat 10.

Kradzieże biżuterii w Olkuszu

27. czerwca 2013 r. na os. Pakuska w Olkuszu, poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych, włamano się do jednego z mieszkań. Z jego wnętrza skradziono złotą i srebrną biżuterię na szkodę mieszkanki Olkusza. Sprawą zajmują się olkuscy policjanci.

Następnego dnia, w podobny sposób włamano się do mieszkania na ul. Augustiańskiej w Olkuszu. Sprawca po wyłamaniu dwóch zamków w drzwiach wejściowych dostał się do środka a następnie skradł złotą i srebrną biżuterię o wartości 3200 zł. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawiania wolności do lat 10.

Wybicie szyb na ul. Króla Kazimierza Wielkiego

W Olkuszu na ul. Króla Kazimierza Wielkiego nieustalony w chwili obecnej sprawca kamieniem rozbił dwie szyby w oknie jednego z budynków. Wartość poniesionych strat oszacowano na kwotę 300zł. Sprawę prowadzi olkuska policja. Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawiania wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Nietrzeźwy kierowca

29. czerwca 2013 roku olkuscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego olkuszanina, który kierował volkswagenem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że w jego organizmie znajduje się około 1,2 promila alkoholu. To nie koniec kłopotów nietrzeźwego mężczyzny, ponieważ prowadził on samochód wbrew orzeczonego przez sąd zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawą zajmują się olkuscy policjanci.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze