paragraf wypadek

Niewiele zabrakło, aby andrzejkowa noc zakończyła się tragicznie dla trójki imprezowiczów. Wracając nad ranem z dyskoteki, zostali potrąceni przez osobowego volkswagena. Wszyscy zostali przewiezieni do olkuskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godz. 5 rano na drodze wojewódzkiej nr 794 pomiędzy Podchybiem a Trzyciążem. 26-letnia kobieta kierująca golfem nie zauważyła idących poboczem pieszych i potrąciła ich. Z policyjnych ustaleń wynika, że cała trójka poruszała się prawą stroną jezdni, nie mając żadnych elementów odblaskowych. Dwie kobiety w wieku 20 i 41 lat oraz 45-letni mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zostali zabrani karetką do Nowego Szpitala w Olkuszu.

Kobieta prowadząca vw była trzeźwa. Policjanci będą wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku. Mundurowi kolejny raz apelują o noszenie odblasków. – Zgodnie z przepisami ruchu drogowego każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym musi mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierowców – przypomina asp. Katarzyna Matras, oficer prasowy olkuskiej komendy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
les
les
7 lat temu

A policja i inne instytucje tolerują parkujące samochody na drodze przed dyskoteką ( w miejscu zakazanym-linia ciągła) i możliwość „wypadnięcia” pijanego dziecka z zaparkowanego samochodu pod koła jadącego innego pojazdu. Tak, niestety pijanego dziecka, bo 14, 15 latkowie licznie uczestniczą w tych „imprezach”, a chyba z domu alkoholu tam nie przynoszą…? …?…?