Olkusz

Metalowe serca na nakrętki zbierane na cele charytatywne, od pewnego czasu coraz częściej pojawią się w wielu miejscowościach. Od niedawna w ten sposób pomagają także mieszkańcy olkuskiego Słowiki.  Serce ustawiono obok Klubu „Kubuś”.

Przez cały kwiecień zbiórka trwa na rzecz pani Agnieszki Gil z Kosmolowa. – Ustaliliśmy, że nakrętki zebrane w ciągu danego miesiąca przeznaczone będą dla jednej potrzebującej osoby. Kolejny miesiąc to nowa zbiórka  – mówi Jakub Kałas ze Stowarzyszenia „Bo żyje się raz”, inicjatora akcji, do której włączyli się: Zarząd Osiedla Słowiki, firma Catering Arqba, miejska radna Maria Besztredo oraz Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowa”.

Stowarzyszenie nie zamierza na tym poprzestać. -Jest to pierwsze serce postawione przez Stowarzyszenie, trwają prace nad kolejnymi. Chcemy, bo serca stanęły w centrum miasta – przy ul. Króla Kazimierz Wielkiego oraz w Kosmolowie w okolicy kościoła – dodaje Jakub Kałas.

Osoby, dla których mogą być zbierane nakrętki, najlepiej zgłaszać mailowo: kontakt.bozyjesieraz@wp.pl lub przez FB www.facebook.com/stowarzyszenie.Bo.zyje.sie.raz/

fot. Stowarzyszenie „Bo żyje się raz”

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze