W ramach XIII edycji kampanii „STOP 18” uczniowie olkuskich szkół podstawowych i gimnazjów apelują do sprzedawców o odpowiedzialny handel wyrobami tytoniowymi!!!!!!! – petycję o takiej treści złożyli uczniowie na ręce wiceburmistrza Olkusza Włodzimierza Łysonia, który w imieniu wszystkich dzieci wysłał ją do nieba. W ten sposób młodzi mieszkańcy miasta i gminy zaprotestowali przeciwko sprzedaży papierosów niepełnoletnim.

Wcześniej ponad 300 uczniów z 12 szkół pod opieką nauczycieli i miejskich strażników przemaszerowało ulicami centrum Olkusza, skandując wymyślone przez siebie hasła o szkodliwości palenia papierosów.  „Papieros wstrętna sprawa. Dla nas lepsza jest zabawa”, „Palisz, płacisz, zdrowie tracisz” czy „Chcesz papieros – pokaż dowód” – to tylko niektóre z haseł, jakie widniały na transparentach.
Koordynatorkami akcji są pełnomocnik burmistrza ds. profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom Bogusława Lasota, a ze strony szkół Anna Turlej – Tkacz, Iwona Mędrek oraz Zofia Szwajcowska. – W Olkuszu to już czwarta edycja tej małopolskiej kampanii. Mają one służyć przede wszystkim temu, aby dzieci i młodzież wiedziały, że nie są odosobnione i także mogą coś zrobić w ważnych społecznych sprawach. Uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję, nawet w trakcie marszu wymyślali nowe hasła – opowiada Bogusława Lasota.
Ulicami miasta maszerowali uczniowie z dziewięciu Szkół Podstawowych nr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, z Witeradowa, Gorenic i Kosmolowa oraz z Gimnazjów nr 1, 2 i 3. Marsz to nie jedyny element małopolskiej kampanii „STOP 18”. Uczniowie odwiedzają także sklepy, w których można kupić wyroby tytoniowe, zostawiając sprzedawcom specjalne zawieszki i ulotki o zakazie sprzedaży papierosów niepełnoletnim.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:12694}{joomplu:12695}{joomplu:12696}{joomplu:12697}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dd
dd
11 lat temu

przecież pewnie ze trzy czwarte tych dzieciaków pali… ale przynajmniej mieli dzień wolny od zajęć 😕

mam
mam
11 lat temu

Pytam więc co robią uczniowie jednego z olkuskich gimnazjów na tyłach mojego bloku każdego poanka i tuż po skończonych lekcjach?! Większość nauczycielek to widzi (w drodze o szkoły, do domu) i nie reaguje… Teraz udajemy, że nasza młodzież nie pali. Szczyt hipokryzji!