Przebieg obwodnicy Wolbromia

Do 4 maja br. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie przyjmował oferty w przetargu na budowę drugiego etapu obwodnicy Wolbromia w ciągu dróg nr 783 i 794. Zgłosiło się 11 chętnych wykonawców, a wartość obecnie ocenianych pod względem merytorycznym ofert jest bardzo rozbieżna, bo wynosi od nieco ponad 15 do blisko 54 mln zł brutto. Inwestor przewidział na to zadanie kwotę do 30,99 mln zł brutto.

Budowa drugiego odcinka oczekiwanej przez wolbromian inwestycji obejmuje trasę na odcinku od ul. Skalskiej do Brzozowskiej. Z treści zamówienia wynika, że prace mają potrwać 15 miesięcy, a ich wykonawca zostanie wybrany wg następujących kryteriów: cena (60 proc.), sposób naprawy nawierzchni w okresie gwarancji (20 proc.), okres gwarancji (15 proc.) i doświadczenie kierownika budowy (5 proc.). Najtańsza oferta złożona przez Strabag Infrastruktura Południe opiewa na 15,22 mln zł brutto. Większość wykonawców, w tym Strabag, zadeklarowało identyczne warunki w zakresie naprawy nawierzchni, 84-miesięczną gwarancję oraz wykazało doświadczenie kierownika z budowy pięciu zadań. 

Przypomnijmy, że przetarg na I etap obwodnicy Wolbromia łączący ul. Miechowską z ul. Brzozowską został rozstrzygnięty w kwietniu br. z dużo większymi perturbacjami. Konieczne było przesuwanie terminu, a postępowanie przetargowe zakończono dopiero po blisko 6 miesiącach od ogłoszenia. Do tego najtańsza oferta złożona przez firmę Tranzit, opiewająca na 6,4 mln zł. była o blisko 400 tys. zł. wyższa od tej, jaką wcześniej ZDW zaplanował na realizację tego zadania (miało to być 6,071 mln zł). Ostatecznie Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o zwiększeniu nakładów na ten odcinek i budowa wreszcie może ruszyć. Według planu pierwszy odcinek wolbromskiej obwodnicy powinien powstać w ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy z wybranym wykonawcą.

Oprócz drogi w obu etapach robót powstanie także niezbędna infrastruktura towarzysząca.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pytanie
pytanie
4 lat temu

A kiedy skończą drogę Kąpiele – Poręba Dzierżna? Mieli skończyć pobocza, kasę wypłacono a robota nieskończona

Coco
Coco
4 lat temu

Zamieszczona mapka z legendą ma się tak to tekstu jak przsłowiowa pięść do nosa. Warsztat pani Ewy… 😥