Kilkuset uczniów olkuskich szkół wzięło udział w happeningu zorganiowanym w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „No promil, no problem”. Dzieci i młodzież przemaszerowali z olkuskiego rynku na przejścia dla pieszych. Tam apelowali do kierowców, by nie wsiadali za kółko pod wpływem alkoholu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olkuszanka22
olkuszanka22
9 lat temu

Taa widziałam ten „hepening”. Pomysł fajny ma uświadamiać kierowców, ale przepraszam bardzo czy łażenie na światłach w te i z powrotem uświadomi w jakimś stopniu kierowców? Chyba ich tylko zdenerwuje bo Olkusz jest wystarczająco zakorkowany w godzinach południowych gdzie każdy się do roboty śpieszy. A dwa kto o tym wiedział? Jak zobaczył to się dowiedział…..

osobiście nie mam nic przeciwko uświadamianiu kierowców o konsekwencjach jazdy na „podwójnym gazie” , powinno o tym być głośno. Ale myślę że takie akcje powinny być nagłośnione a przede wszystkim powinny być ekspresyjne uderzające zmuszające do myślenia. Niestety natura nas Polaków jest taka że dopóki czegoś mocno nie przeżyjemy ( nie doświadczymy ale w tym przypadku lepiej tego nie doświadczać) to się nie nauczymy i wszystko puścimy mimo uszu.

Co do samej akcji to jedynie dyskusja tu na forum to i tak moim zdaniem dużo.Tak więc fajnie że takie akcje są ale mogły by być bardziej przemyślane.

mirka
mirka
9 lat temu

Szkoda pieniędzy na takie happeningi. To jest zły pomysł. Taki imprezami nie dotrzemy do łepetyn pijaków. Dalej to robią mimo takich protestów a może i więcej. Trzeba im zabierać samochody.