tyton.jpg

Półtorej tony tytoniu w postaci tzw. krajanki zabezpieczyli policjanci z Olkusza wspólnie z funkcjonariuszami z Katowic. Mundurowi zatrzymali do kontroli samochód 67-letniego mieszkańca Śląska. Znaleźli w nim 275 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci ustalili, że tytoń pochodzi z pomieszczeń magazynowych znajdujących się na terenie Olkusza. Tam też dokonano przeszukania ujawniając w pomieszczeniach gospodarczych susz tytoniowy, maszynę do cięcia oraz wagę. Zabezpieczono łączenie ponad 1,5 tony tytoniu – informuje nadkomisarz Agnieszka Fryben, rzecznik prasowy olkuskiej policji.
Mieszkaniec Katowic trafił do aresztu. Wkrótce usłyszy zarzut z kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu do 3 lat więzienia i wysoka grzywna. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacowane są na ok. 909.000 zł.

 

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
@PXTpavvsssssxyz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
@
@

Jak tak patrzę na ten tytoń to wygląda jak sterta zgniłych szmat. I pomyśleć, że ta substancja byłych liści jest obiektem zniewolenia w postaci nałogów i związanego z nim kolejnego zniewolenia akcyzy czyli drugie dno tego samego żałosnego niewolnictwa, śmiech pożałowania ogarnia nad głupotą ludzką.

PXT
PXT

Ostatnio uszczupliłem skarb państwa na grubą kasiorę, bo nie przyłoiłem funkcjonariuszowi, chociaż mu się sowicie należało. Oczywiście funkcjonariusz i tak pożalił się przed Sądem, że go poszarpałem, ale chyba sąd i to obydwu instancji nie uwierzył, bo zeznania się różniły w kluczowych miejscach między zeznaniami jego partnera. Dziwne tylko, że nie wszczęto postępowania w sprawie fałszywego zeznawania pod przysięgą, ale to chyba dlatego, że dla skarbu państwa to i tak nie ma żadnego znaczenia.

pavv
pavv

Co uszczuplił? Komu uszczuplił? Idąc tokiem rozumowania policjantów to jak ja 3 x przejadę na czerwonym świetle i policja mnie nie złapie to zarobię z 600 zł.

sssss
sssss

teraz tytoń potem kartofle, powód do nałożenia akcyzy zawsze się znajdzie :-* .

xyz
xyz

I na jakiej podstawie prawnej zatrzymano tego obywatela i zabezpieczono tytoń? Uprawa i posiadanie tytoniu jest w RP legalne. Nielegalne jest dopiero wprowadzanie do obrotu bez akcyzy.