tyton.jpg

Półtorej tony tytoniu w postaci tzw. krajanki zabezpieczyli policjanci z Olkusza wspólnie z funkcjonariuszami z Katowic. Mundurowi zatrzymali do kontroli samochód 67-letniego mieszkańca Śląska. Znaleźli w nim 275 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci ustalili, że tytoń pochodzi z pomieszczeń magazynowych znajdujących się na terenie Olkusza. Tam też dokonano przeszukania ujawniając w pomieszczeniach gospodarczych susz tytoniowy, maszynę do cięcia oraz wagę. Zabezpieczono łączenie ponad 1,5 tony tytoniu – informuje nadkomisarz Agnieszka Fryben, rzecznik prasowy olkuskiej policji.
Mieszkaniec Katowic trafił do aresztu. Wkrótce usłyszy zarzut z kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu do 3 lat więzienia i wysoka grzywna. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacowane są na ok. 909.000 zł.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
@
@
9 lat temu

Jak tak patrzę na ten tytoń to wygląda jak sterta zgniłych szmat. I pomyśleć, że ta substancja byłych liści jest obiektem zniewolenia w postaci nałogów i związanego z nim kolejnego zniewolenia akcyzy czyli drugie dno tego samego żałosnego niewolnictwa, śmiech pożałowania ogarnia nad głupotą ludzką.

PXT
PXT
9 lat temu

Ostatnio uszczupliłem skarb państwa na grubą kasiorę, bo nie przyłoiłem funkcjonariuszowi, chociaż mu się sowicie należało. Oczywiście funkcjonariusz i tak pożalił się przed Sądem, że go poszarpałem, ale chyba sąd i to obydwu instancji nie uwierzył, bo zeznania się różniły w kluczowych miejscach między zeznaniami jego partnera. Dziwne tylko, że nie wszczęto postępowania w sprawie fałszywego zeznawania pod przysięgą, ale to chyba dlatego, że dla skarbu państwa to i tak nie ma żadnego znaczenia.

pavv
pavv
9 lat temu

Co uszczuplił? Komu uszczuplił? Idąc tokiem rozumowania policjantów to jak ja 3 x przejadę na czerwonym świetle i policja mnie nie złapie to zarobię z 600 zł.

sssss
sssss
9 lat temu

teraz tytoń potem kartofle, powód do nałożenia akcyzy zawsze się znajdzie :-* .

xyz
xyz
9 lat temu

I na jakiej podstawie prawnej zatrzymano tego obywatela i zabezpieczono tytoń? Uprawa i posiadanie tytoniu jest w RP legalne. Nielegalne jest dopiero wprowadzanie do obrotu bez akcyzy.