Droga przy Castello

Corocznie gmina Wolbrom zabiega o specjalne środki z budżetu województwa małopolskiego, pochodzące z wpływów z opłat za wyłączenie z produkcji gruntów rolnych od osób fizycznych i prawnych, przeznaczane na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych (niegdyś FOGR). Dzięki uzyskanej w tym roku pomocy na wschodnich obrzeżach Wolbromia powstanie praktycznie zupełnie nowa ulica, która dotychczas funkcjonowała jako kiepskiej jakości gruntowa droga polna.

Na wiosnę tego roku gmina Wolbrom uzyskała niewielkie w stosunku do potrzeb dofinansowanie w wysokości 95 900 zł, co nie dawało szansy na poważniejsze prace na drogach dojazdowych do pól. Szczęśliwie, ponowiony w połowie roku nabór wniosków pozwolił na uzyskanie kolejnego zastrzyku gotówki w wysokości 93 473 zł. Zsumowane obydwie kwoty, wraz z przeznaczonym na ten cel co najmniej 50-procentowym wkładem własnym gminy, dają już większe możliwości i zostaną przeznaczone na wykonanie asfaltowego łącznika pomiędzy DW 783, a dokładniej ulicą Miechowską, tuż przy domu weselnym Castello, nieopodal wschodniej granicy miasta Wolbromia, a ulicą Wyzwolenia i dalej – drogą do Łobzowa.

Jak zapowiadają urzędnicy, budowa tego 720 metrowego odcinka drogi o 5-metrowej szerokości jezdni, będzie realizowana w dwóch etapach. Zakończenie pierwszej części prac modernizacyjnych zaplanowane jest na 20 września br., a pozostały odcinek ma być gotowy niespełna miesiąc później. Praktycznie nowa na mapie drogowej Wolbromia (bowiem dotąd właściwie nieprzejezdna dla osobowych samochodów, więc nieużywana przez kierowców) polna droga nie tylko będzie stanowiła dogodny dojazd do terenów rolnych, ale także będzie mogła stać się rodzajem małej obwodnicy zatłoczonego centrum Wolbromia dla podróżujących od strony Miechowa w kierunku ul. Wyzwolenia, czy dalej – do Łobzowa i innych miejscowości leżących w północno-wschodniej części gminy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
valdez76
valdez76
6 lat temu

I dobrze