Olkusz

Świeżo upieczona posłanka Platformy Obywatelskiej Dorota Marek otworzyła w centrum Olkusza swoje biuro poselskie: „Będzie to miejsce, które będzie łączyć lokalnych działaczy Koalicji Obywatelskiej i szeroko pojętego sojuszu 15 października.” – mówiła parlamentarzystka podczas inauguracji działalności swojej placówki. „Mam głębokie przekonanie, iż fakt, że w Olkuszu działają dwa koła PO, będzie służyć rozwojowi naszych struktur.” – podkreśliła ponadto polityczka z Krzeszowic.

Otwarcie biura zlokalizowanego w biurowcu przy ulicy Floriańskiej 2 w Olkuszu miało miejsce w sobotę 30 grudnia:. „Moi asystenci będą służyć pomocą każdemu, kto zgłosi się tutaj ze swoim problemami. Co zaś tyczy się asystentów, to ich lista jest cały czas otwarta: zachęcam do współpracy zarówno osoby młode, jak i starsze. Liczę na wsparcie wszystkich ludzi mających chęci, siłę i czas do zaangażowania się w działalność społeczną i wspieranie naszych inicjatyw. Chcę, żeby była to również przestrzeń do współpracy dla innych środowisk, takich jak np. Komitet Obrony Demokracji.” – mówiła posłanka na Sejm X kadencji, która uzyskała mandat w październikowych wyborach z listy Koalicji Obywatelskiej.

W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób: od zwykłych mieszkańców i sympatyków Koalicji Obywatelskiej, przez działaczy społecznych i samorządowców: m. in. Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Bożeny Koniecznej, Sekretarza Gminy Klucze Daniela Hickiewicza; na parlamentarzystach kończąc. Na otwarciu biura poselskiego obecna była Wicemarszałek Sejmu RP Dorota Niedziela. Wśród parlamentarzystów znalazł się m.in. Poseł na Sejm RP Marek Sowa: „Spotykamy się tutaj w końcówce roku. Był on bardzo wyjątkowy dla nas wszystkich. Chciałbym wam serdecznie podziękować za zaangażowanie i pomoc w kampanii. W dniu 15 października 11,6 mln osób opowiedziało się za demokratyczną opozycją, co daje nam silny mandat do wprowadzania reform przywracających w naszym kraju demokrację. Nie możemy jednak na tym poprzestać. W kwietniu będą bardzo ważne wybory samorządowe, a w czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego. Ukształtują one naszą scenę polityczną na lata. Musimy zrobić wszystko, aby dalej zmieniać nasz kraj.” – podkreślał były Marszałek Województwa Małopolskiego.

Głos zabrali również przedstawiciele lokalnych struktur partyjnych: „Cieszymy się z otwarcia tego biura i witamy na olkuskiej ziemi! Zobowiązujemy się do cyklicznych dyżurów, które będziemy pełnić w tym miejscu. Niebawem przygotujemy odpowiedni grafik i podamy go do publicznej wiadomości.” – zapewniał przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie olkuskim Piotr Grabarczyk. „Ja ze swojej strony chciałem jeszcze raz pogratulować pani posłance. Będę osobiście czuwać nad tym, żeby nasza praca była równie ciężka jak w czasie kampanii wyborczej, tak żebyśmy mogli przyćmić pozostałe biura poselskie w okolicy.” – deklarował z kolei asystent społeczny Doroty Marek Sebastian Woyno.

Dorota Marek urodziła się w 1973 roku w Krzeszowicach. Ukończyła studia z zakresu administracji publicznej oraz zarządzania i dowodzenia w sytuacjach kryzysowych. Jest przedsiębiorcą: prowadzi własną działalność gospodarczą w postaci firmy transportowej. Członkini Platformy Obywatelskiej RP w przeszłości była już doradcą Burmistrza Gminy Krzeszowice, a minionych wyborach samorządowych z powodzeniem ubiegała się o mandat radnej Rady Gminy Krzeszowice z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze