Olkusz

Niedawno informowaliśmy o przedsięwzięciach naszych gmin i powiatu, które otrzymały dotacje w ramach Polskiego Ładu. Tak, jak obiecaliśmy, wszystkie bliżej zaprezentujemy na naszych łamach. Zaczynamy od powiatowych inwestycji.

13,5 mln złotych przyznano na budowę sali sportowej w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, w miejscu starej sali. -Nowo powstała sala ze względu na swoją lokalizację (centrum stolicy powiatu) będzie pełnić niezbędną rolę nie tylko dydaktyczną ale stanowić będzie również centrum kulturalne dla wszystkich mieszkańców, jakiego do tej pory powiat nie posiada. Nowy budynek pod względem rozwiązań technicznych i funkcjonalnych zostanie dostosowany do potrzeb osób o różnych niepełnosprawnościach oraz zostanie wyposażony w niskoemisyjne źródło ciepła. Budynek będzie posiadał prostą nowoczesną formę z akcentami nawiązującymi swoim wyglądem i charakterem do istniejących już budynków szkoły – informuje powiat.

Sala zostanie skomunikowana ze szkolnymi budynkami łącznikiem. Poza tym w planach jest budowa czterech mniejszych sal (siłowni, do gimnastyki korekcyjnej, do rehabilitacji, do tenisa stołowego), a także zaplecza sanitarno – szatniowego.

Druga inwestycja współfinansowana z Polskiego Ładu kwotą 5 mln złotych to drogowa modernizacja. O planach, jak i oczekiwaniach mieszkańców dotyczących remontu ul. Biema pisaliśmy już ponad dekadę temu. Trakt ma zostać zmodernizowany na długości około 2 km – od skrzyżowania ul. ks. Gajewskiego z obwodnicą do skrzyżowania ul. Dworskiej z ul. 29 Listopada. Co wchodzi w zakres inwestycji? Nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Dworskiej, gdzie zaplanowano także dobudowę i przebudowę chodników z kostki brukowej betonowej oraz budowę odcinków kanalizacji deszczowej. Z kolei na ul. Biema i ks. Gajewskiego przebudowie ulegnie jezdnia oraz chodniki – na ciągi pieszo rowerowe.Tam również zostaną dobudowane odcinki kanalizacji deszczowej. W rejonie skrzyżowania z ul. Jana Pawła II i ul. Legionów powstaną pełnowymiarowe zatoki autobusowe. Trakt wzbogaci się o ścieżkę rowerową od osiedla Pakuska w kierunku Witeradowa . Na tym odcinku przebudowany zostanie chodnik oraz zatoka autobusowa przy zjeździe z obwodnicy w ul. ks. Kanonika Stanisława Gajewskiego. Jak informują władze powiatu, ogłoszenie przetargu planowane jest na koniec listopada. jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, inwestycja będzie gotowa w lipcu 2023 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zEN
zEN (@zen)
14 dni temu

W przypadku budowy nowych chodników nawołuję do zaprzestania obniżania ich na wjazdach i wejściach do posesji. Budowa jak i późniejsza przechadzka takim chodnikiem nie należy do przyjemności. Problem rozwiązuje nadłożenie asfaltu na drodze.

Last edited 14 dni temu by zEN