bydlin wiata

Mieszkańcy Bydlina i zaproszeni goście spotkali się przy nowo wybudowanej altance grillowej na placu przy remizie OSP. „Piknik Rodzinny”, zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Bydlina, wiązał się z podsumowaniem realizowanego przez nią projektu dofinansowanego ze środków PROW 2007-2013.

Piknik był przede wszystkim wielką atrakcją dla dzieci, bowiem na miejscu czekało na nie wiele atrakcji – gier, zabaw i konkursów, m.in. plastyczny zatytułowany „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”.
Dużym powodzeniem cieszyły się pokazy wyposażenia strażackiego i policyjnego. Dzieci mogły zasiąść za kierownicą dużych wozów straży pożarnej a także w asyście strażaka wznieść się kilka metrów nad ziemią w platformie na specjalnym podnośniku, będącym na wyposażeniu samochodu strażackiego. Była także możliwość popływania pontonem. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także możliwość spróbowania swoich sił w strzelectwie – paintballu i strzałach z wiatrówki. Tę atrakcję przygotował olkuski klub Strzelec.
Wszyscy uczestników pikniku zostali poczęstowani pysznymi kiełbaskami i kaszanką z grilla.

Festyn został dofinansowany ze środków PROW 2007-2013, będących w dyspozycji Marszałka Województwa małopolskiego, za pośrednictwem LGD „Nad Białą Przemszą”.

Rafał Jaworski/UG Klucze

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
ORMO Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ORMO
ORMO

Czas aby takie wiaty grillowe postawić w kilku miejscach w Olkuszu.