auto_straz_2

Olkuska Jednostka Ratownicza – Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej może pochwalić się dwoma nowymi samochodami. Strażacy dostali od Komendy Wojewódzkiej PSP średnie auto gaśnicze, na podwoziu mercedesa, o pojemności 2,5 tys. litrów. Pojazd jest wyposażony w skokochron oraz agregat prądotwórczy. Pozostały sprzęt został przełożony ze starych aut, które zostały już wycofane z użycia. Samochód, na który pozyskano unijną dotację, kosztował 581 tys. złotych.

Drugie auto to ford transit, który będzie służyć do przewozu osób i sprzętu oraz ratownictwa drogowego. Koszt pojazdu, 105 tys. złotych, w połowie pokryła Komenda Wojewódzka PSP. Pozostałą kwotę dołożyły lokalne samorządy: Klucze, Bolesław, Bukowno oraz starostwo powiatowe.
Dzięki tym zakupom strażacy wycofali z użycia stare auto gaśnicze oraz transportowo – ratowniczego transita. – Samochody te pozostają do dyspozycji komendanta wojewódzkiego. Trafią do ochotniczych straży pożarnych, niekoniecznie z terenu powiatu olkuskiego – wyjaśnia dowódca olkuskiej JRG, asp. szt. Jan Mól.

Teraz na wyposażeniu olkuskiej jednostki są m. in. cztery samochody gaśnicze, podnośnik oraz auto operacyjno – rozpoznawcze. Co przydałoby się w przyszłym roku? – Gdyby były środki, to na pewno dobrze byłoby wymienić samochód gaśniczy w JRG w Wolbromiu – dodaje asp. szt. Jan Mól.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze