Wolbrom

Policjanci każdego dnia udowadniają jak ważna jest dla nich rota ślubowania. Niejednokrotnie udzielają pomocy, a także otrzymują informacje o tym, że czyjeś życie jest zagrożone. W takich sytuacjach liczy się szybkość, skuteczność oraz trafność podejmowanych decyzji. Tak właśnie zachowali się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, młodszy aspirant Rafał Wielgus i posterunkowy Krystian Żur, którzy ratowali  33-letniego mężczyznę, gdy ten w czasie podróży zaczął się krztusić i zrobił się siny. 

W ubiegłym tygodniu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego olkuskiej  komendy pełnili służbę na terenie gminy Wolbrom. W pewnym momencie przy policyjnym radiowozie, zatrzymał się samochód osobowy, z którego wysiadła roztrzęsiona kobieta.  Kierująca seatem poprosiła o pomoc policjantów, ponieważ jej 33-letni syn podczas podróży źle się poczuł. Mężczyzna w pewnym momencie zaczął się krztusić i zrobił się siny, nie reagował na żadne głosy a kontakt z nim był utrudniony. Funkcjonariusze wezwali pogotowie i błyskawicznie przystąpili do udzielenia pomocy 33-latkowi. Sprawdzili funkcje życiowe mężczyzny, wyciągnęli go z pojazdu, udrożnili drogi oddechowe i położyli na boku, w bezpiecznej pozycji. Przez cały czas monitorowali stan zdrowia mężczyzny, aż do przyjazdu karetki pogotowia. 33-latek został przewieziony do szpitala w Miechowie, gdzie trafił pod opiekę lekarzy. 

 „Pomagać i chronić” – to dewiza, którą kierują się policjanci w codziennej służbie. Czasem szybka reakcja i natychmiastowe działanie może uratować czyjeś życie. Jak pokazują powyższe zdarzenie, nigdy nie wiadomo co może zdarzyć się podczas służby. Ważne jest to, że  policjanci zawsze są chętni i przygotowani by nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Przypomnieli sobie rotę po ponad 2 latach? Chociaż nie wszyscy! Wpiszcie sobie na youtube „miesięcznica lipiec 2022” to zobaczycie grupkę mundurowych którzy nie dość, że roty nie znają to jeszcze przepisy łamią uniemożliwiając legalne zgromadzenie.

Ostatnio edytowany 1 rok temu przez mike