Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu, którzy lada dzień rozpoczną nowy rok szkolny, będą mogli wrócić do swoich obowiązków z uśmiechem na ustach. Właśnie przy ich szkole dobiega końca budowa nowoczesnego, wielofunkcyjnego boiska sportowego.

Przypomnijmy, że pod koniec maja b.r. przy Zespole Szkół nr 3 rozpoczęła się budowa nowego, wielofunkcyjnego boiska sportowego. Realizacja inwestycji została zakończona w okresie wakacyjnym tak, aby od nowego roku szkolnego obiekt był gotowy dla młodzieży. Nowy element zagospodarowania przestrzeni wokół budynku powstał w miejscu, które do tej pory pełniło funkcję placu manewrowego dla szkoły nauki jazdy.

„Ekonomik” to jedna z największych placówek edukacyjnych na terenie naszego powiatu. Do tej pory do realizacji zajęć z wychowania fizycznego szkoła miała jedynie salę gimnastyczną. Teraz uczniowie mogą korzystać z wielofunkcyjnego obiektu, w skład którego wchodzą boiska do: piłki ręcznej, koszykówki, piłki siatkowej oraz tenisa ziemnego.

Inwestycja ta wpisuje się w politykę powiatu ukierunkowaną na modernizację szkolnej infrastruktury. Tylko w 2015 r. powiat przeznaczył na remonty i doposażenie swoich szkół i placówek kwotę niespełna 1,1 mln zł, przy czym na remonty przeznaczono ponad 740 tys. zł, na szkolny sprzęt i wyposażenie 140 tys. zł, a na pomoce dydaktyczne ponad 200 tys. złotych. Środki te umożliwiły m.in.: malowanie sal lekcyjnych i korytarzy, remonty parkietów sal gimnastycznych, wymiany okien, remonty szatni i zapleczy sanitarnych oraz doposażenie pracowni komputerowych.

Nowe boisko przy Ekonomiku ma powierzchnię niespełna 650 metrów kwadratowych, a jego nawierzchnia składa się z elastycznej maty gumowej prefabrykowanej, pokrytej warstwami żywicy akrylowej. Wartość umowy z wykonawcą inwestycji opiewała na 240 tys. zł brutto. Jak informuje olkuskie Starostwo, na jej realizację nie pozyskano środków zewnętrznych.
Budowa obiektu była jednak możliwa dzięki oszczędnościom, jakie powstały w wyniku powołania referatu ds. wspólnej obsługi finansowej jednostek organizacyjnych, dla których organem prowadzącym jest powiat olkuski. 

Podobny obiekt powstaje już przy Zespole Szkół nr 1. Boisko przy Zespole Szkół w Wolbromiu ma zostać wybudowane w 2017 roku. Docelowo każda szkoła średnia w naszym powiecie będzie mogła pochwalić się posiadaniem nowoczesnego boiska sportowego spełniającego wszystkie współczesne standardy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Theon
Theon
7 lat temu

Piękne, ciekawe czy jak każde szkolne boisko będzie zamykane na łańcuchy z kludkami każdego popołudnia i we wszystkie ferie i wakacje ?

Młody
Młody
7 lat temu

[quote name=”QQła”]A kiedy boisko przy kompleksie na Żeromskiego? W zasadzie to by się ze dwa przydały. Czas leci a teren zarasta coraz wyższymi chaszczami. Czekamy z niecierpliwością.[/quote]

Władze tego kompleksu tak zapuściły w ostatnich latach budynki i ich otoczenie że tylko jego likwidacja ma sens a jakiekolwiek inwestowanie w tę postępującą ruinę także w formie budżetu obywatelskiego to pieniądze wydane bezrozumnie i bez przyszłości …

o
o
7 lat temu

Piękne boisko.

QQła
QQła
7 lat temu

A kiedy boisko przy kompleksie na Żeromskiego? W zasadzie to by się ze dwa przydały. Czas leci a teren zarasta coraz wyższymi chaszczami. Czekamy z niecierpliwością.

Darekkk
Darekkk
7 lat temu

Uważam, że powinno powstawać więcje miejsc jak np. to http://progress-sport.pl/wp-content/gallery/boiska/Progress_Sport_fot_Grzegorz_Golebiowski_32.jpg
które nastawione jest na dobrą powierzchnię, Bo zapominamy jak to jest istotne przy uprawianiu sportu.