Już od kilku dni trwa zbiórka darów dla powodzian z gminy Szczurowa. Do akcji Stowarzyszenia Dobroczynnego Res Sacra Miser, „Przeglądu Olkuskiego” i PSS „Społem” dołączyły się inne stowarzyszenia, olkuskie szkoły, pobliskie firmy, policjanci i setki bezinteresownych mieszkańców miasta. Naszą wspólną akcję poparło wielu przedstawicieli środowiska artystycznego i kulturalnego, urzędników i lokalnych przedsiębiorców.  Jesteśmy ogromnie wdzięczni za taki odzew wśród mieszkańców. W sobotę dary były zbierane również w CH Echo. Wolontariusze przez cały czas segregują i pakują dary, żeby ułatwić dystrybucję rzeczy na miejscu. Pierwszy konwój z pomocą pojedzie do Szczurowej we wtorek koło południa. Jednak dary będą zbierane jeszcze do końca tygodnia. Dotrą do potrzebujących w drugiej turze przewidzianej wstępnie na najbliższy weekend.

W dalszym ciągu najbardziej potrzebne są:
– środki do higieny osobistej,
– środki do czyszczenia i prania,
– miotły, wiaderka, szczotki,
– żywność,
– jedzenie i kosmetyki dla dzieci i niemowląt,
– pieluchy dla dzieci i dorosłych.

Prosimy już nie przynosić ubrań dla dorosłych, ponieważ udało nam się zgromadzić wystarczającą ilość. Wyjątkiem jest odzież dla dzieci i niemowląt.

Na bieżąco można śledzić to, co się dzieje w sztabie, za pośrednictwem Twittera pod adresem: http://twitter.com/rsmolkusz 

Na terenach popowodziowych sytuacja jest krytyczna i potrzebne jest wsparcie psychologiczne dla dotkniętych tragedią ludzi. Wszyscy wolontariusze, którzy są w stanie świadczyć specjalistyczną pomoc psychologiczną na rzecz osób i rodzin poszkodowanych przez powódź w Małopolsce, proszeni są o kontakt z Wydziałem Polityki Społecznej pod numerami telefonów: 12/ 392 12 14 lub 392 15 60.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze