Wciąż nie wiadomo, kiedy ul. Armii Krajowej zostanie na nowo połączona z ul. Osiecką. W bieżącym roku planowana jest jednak budowa nowych miejsc parkingowych. Tak wynika z odpowiedzi magistratu udzielonej na wniosek olkuskich radnych.

Ulica  Armii Krajowej to jeden z najbardziej problematycznych traktów w naszym mieście. Jej mieszkańcy nagminnie skarżą się na niewystarczającą ilość miejsc parkingowych, zniszczoną nawierzchnię oraz brak połączenia z ul. Osiecką.

Radni Wojciech Panek i Tomasz Zaborowski wystosowali do burmistrza kolejną interpelację w tej sprawie. Jak wynika z odpowiedzi, na dzień dzisiejszy nie wiadomo, kiedy będą mogły rozpocząć się prace budowlane związane z przywróceniem wyjazdu z ulicy. W najbliższym czasie wzdłuż drogi mają jednak powstać nowe miejsca parkingowe.

Otwarcie wyjazdu na ul. Osiecką

Jak informuje olkuski magistrat, w celu przywrócenia połączenia z ul. Osiecką konieczne było pozbawienie ul. Armii Krajowej statusu drogi publicznej. We wrześniu 2015 roku olkuska Rada Miejska podjęła stosowną uchwałę w tej sprawie. Zarząd Drogowy w Olkuszu nie wyraził jednak zgody na lokalizację zjazdu z ul. Osieckiej, będącej drogą powiatową, na ul. Armii Krajowej, podlegającej Gminie Olkusz.

Urząd Miasta i Gminy Olkusz odwołał się od tej decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie. SKO uchyliło przedmiotową decyzję i przekazało ją do ponownego rozpatrzenia. Po ponownym rozpoznaniu sprawy Zarząd Drogowy wyraził zgodę na lokalizację omawianego zjazdu zgodnie z wolą Miasta i Gminy Olkusz.

Kiedy jednak pełnomocnik olkuskiego magistratu zgłosił w Starostwie Powiatowym zamiar rozpoczęcia budowy, olkuski starosta wniósł sprzeciw w tej materii. Swój krok argumentował brakiem zgodności opracowanego projektu z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego osiedli południowych Olkusza.

Gmina Olkusz odwołała się od tej decyzji do Wojewody Małopolskiego. Sprawa czeka na rozstrzygnięcie. Niezależnie od tego, w olkuskim urzędzie miejskim trwają prace nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego na tym obszarze.

Nowe miejsca parkingowe i zmiana organizacji ruchu

Mieszkańców ulicy na pewno ucieszy fakt, że w tym roku planowana jest budowa długo oczekiwanych nowych miejsc parkingowych. Prace mają ruszyć zaraz po zakończeniu procedur związanych z dokonaniem podziału geodezyjnego i wyłączeniem gruntów leśnych z produkcji.

Trakt czeka także zmiana organizacji ruchu. Kontrowersyjna „strefa zamieszkania” ma zostać zlikwidowana. W zamian za to zostanie wprowadzona „strefa ruchu” z ograniczeniem dopuszczalnego tonażu do 3,5 tony i ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Z chwilą otwarcia łącznika z ul. Osiecką wprowadzony zostanie nakaz jazdy w prawo dla kierowców opuszczających ul. Armii Krajowej oraz zakaz skrętu w lewo dla kierowców jadących drogą powiatową od strony Osieka.

A jakie jest zdanie naszych Czytelników na ten temat? – Zapraszamy do dyskusji na www.przeglad.olkuski.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mateusz44
Mateusz44
7 lat temu

[quote name=”Jan”]Panowie Radni Panek i Zaborowski, może zabierzcie się do roboty, bo widać, że nawet Starosta, się wypioł na Was, i blokuje Wam wyjazd na Osiecką. A to przecież Wasz „IDOL „. Widzę że ( PIS)ożytów już nikt nie lubi. :-x[/quote]
Nic nie znaczą.

Puchacz
Puchacz
7 lat temu

Pisiorki dość, że nie dotrzymali „dżentelmeńskiej umowy” to jeszcze dali się podejść jak w Misiu, rozmowy kontrolowane.

misiek
misiek
7 lat temu

[quote name=”Zbych”]Pisiory z Pakuski mają nagrabione u kierownictwa urzędu. Dlatego na ich rejonach się niewiele robi. Tylko opisują i uprzejmie donoszą. Szczują i jątrzą, wszędzie szukają jakichkolwiek afer. Ale to nie wychodzi na dobre. Dlatego też nie ma dla nich wiele pieniędzy na inwestycje.[/quote]
Cały ten ich klub to jakaś degrengolada. Nikt się z nimi nie liczy bo zdegradowana piątka to mniej niż 1/4 całej rady. Miotają się na wszystkie strony a ludzie na nich patrzą z politowaniem, bo dokąd ich ci zwierzchnicy partyjni doprowadzili. Mieli chleb a zachciało im się bułek. Najpierw trzeba sobie było zjeść chlebek a po strawieniu wziąć się za bułeczki. Zachłanny dwa razy traci.

won
won
7 lat temu

Populiści do potęgi entej. Pieniactwo,szczucie, donosy. Gołodupcy dożywotni.

olko
olko
7 lat temu

[quote name=”mieszkaniec”]”Ja do końca nie rozumiem, dlaczego grupa radnych z naszego osiedla tylko komentuje…. Mam wrażenie, że zostali wybrani tylko do krytykowania wszystkiego. Pracuje w centrum i z plotek wiem, że na innych Osiedlach coś się dzieje, a u nas tylko narzeka. To przez to, że Radni są skonfliktowani dosłownie ze wszystkimi ?”

Dlatego na Pakusce powstaje boisko przy SP 3 za prawie 2 mln, dlatego przeprowadzono remont ul. Legionów Polskich przy bloku 42 i wybudowano nowe parkingi za 100 tys., dlatego wykonano parkingi przy AK na wysokości bloku 28, dlatego wyremontowano sanitariaty w Przedszkolu nr 8, dlatego na remont AK przewidziano w tym roku 200 tys.

.[/quote]

Te inwestycje to
zasługa burmistrza bo to jego matecznik . Dla pisiorów nie ma nic.

Młody
Młody
7 lat temu

[quote name=”Zbych”]Pisiory z Pakuski mają nagrabione u kierownictwa urzędu. Dlatego na ich rejonach się niewiele robi. Tylko opisują i uprzejmie donoszą. Szczują i jątrzą, wszędzie szukają jakichkolwiek afer. Ale to nie wychodzi na dobre. Dlatego też nie ma dla nich wiele pieniędzy na inwestycje.[/quote]

A ja myślałem że burmistrz sprawiedliwie i uczciwie planową politykę inwestycyjną dla wszystkich mieszkańców Gminy prowadzi a tu proszę, polityk całą gębą nawet w wydawaniu pieniędzy publicznych …

mieszkaniec
mieszkaniec
7 lat temu

„Ja do końca nie rozumiem, dlaczego grupa radnych z naszego osiedla tylko komentuje…. Mam wrażenie, że zostali wybrani tylko do krytykowania wszystkiego. Pracuje w centrum i z plotek wiem, że na innych Osiedlach coś się dzieje, a u nas tylko narzekanie… To przez to, że Radni są skonfliktowani dosłownie ze wszystkimi ?”

Dlatego na Pakusce powstaje boisko przy SP 3 za prawie 2 mln, dlatego przeprowadzono remont ul. Legionów Polskich przy bloku 42 i wybudowano nowe parkingi za 100 tys., dlatego wykonano parkingi przy AK na wysokości bloku 28, dlatego wyremontowano sanitariaty w Przedszkolu nr 8, dlatego na remont AK przewidziano w tym roku 200 tys.

Działają i to widać.

Zbych
Zbych
7 lat temu

Pisiory z Pakuski mają nagrabione u kierownictwa urzędu. Dlatego na ich rejonach się niewiele robi. Tylko opisują i uprzejmie donoszą. Szczują i jątrzą, wszędzie szukają jakichkolwiek afer. Ale to nie wychodzi na dobre. Dlatego też nie ma dla nich wiele pieniędzy na inwestycje.

Monia
Monia
7 lat temu

Ja do końca nie rozumiem, dlaczego grupa radnych z naszego osiedla tylko komentuje…. Mam wrażenie, że zostali wybrani tylko do krytykowania wszystkiego. Pracuje w centrum i z plotek wiem, że na innych Osiedlach coś się dzieje, a u nas tylko narzekanie… To przez to, że Radni są skonfliktowani dosłownie ze wszystkimi ?

Theon
Theon
7 lat temu

[quote name=”Iza”]A może starosta i burmistrz, którzy urzędują od siebie rzut kamieniem, mogliby się spotkać i dogadać dla dobra mieszkańców zamiast się ciągnąć po wyższych instancjach?[/quote]

Panowie mogą się dzisiaj uściskać , obu rano drogi i ulice zamarzły, no ale przecież luty, kto mógł przypuszczać ? 🙂

Iza
Iza
7 lat temu

A może starosta i burmistrz, którzy urzędują od siebie rzut kamieniem, mogliby się spotkać i dogadać dla dobra mieszkańców zamiast się ciągnąć po wyższych instancjach?

Iza
Iza
7 lat temu

Bo publiczne pieniądze pochodzą (równieź) od osób fizycznych. Bo parkingi są budowane na terenach gminy. Bo mieszkańcy potrzebują parkingów a gmina ma ustawowe obowiązki zaspokajania potrzeb mieszkańców.
quote name=”zizi top”]Niech mi ktoś odpowie, dlaczego miasto za publiczne pieniądze buduje parkingi na osiedlach dla osób fizycznych? Czyżby tam były instytucje użyteczności publicznej? Parkingi na osiedlach niech budują spółdzielnie. A miasto niech w końcu zacznie robić to co do niego należy. Kiedy zabiorą się np.za budowy chodników tam gdzie ich nie ma, listę taką można by mnożyć, remonty, a raczej budowę ulic pamiętających lata 60-te ubiegłego wieku np. Podgrabie-Bogucin, Żurada. No tak, tam nie ma radnych i wyborców mało. A skoro miasto takie skore do budowy parkingów, to może najwyższy czas zacząć je budować na każdej ulicy dla jej mieszkańców, tych w prywatnych domach też. A tak ap-ropo czy parkujący wnoszą opłatę do Gminy za parkowanie na parkingach wybudowanych za nasze wspólne pieniądze?[/quote]

theon
theon
7 lat temu

[quote name=”zizi top”]Niech mi ktoś odpowie, dlaczego miasto za publiczne pieniądze buduje parkingi na osiedlach dla osób fizycznych? Czyżby tam były instytucje użyteczności publicznej? Parkingi na osiedlach niech budują spółdzielnie. A miasto niech w końcu zacznie robić to co do niego należy. Kiedy zabiorą się np.za budowy chodników [/quote]
– bo chodniki są dla osób psychicznych ? 😆

RA MA
RA MA
7 lat temu

Szanowny STAROSTO,może by się dało całościowo i za jednym razem załatwić wyjazd na Osiecką, a nie dorzucać za każdym razem coś nowego i niepotrzebnie przedłużać sprawę. Myślę, że nie chodzi panu o wykazanie wyższości nad pospulstwem z Pakuski.

Pis
Pis
7 lat temu

Panie Panek kiedy parking przy ul Osieckiej dla bloku Leg. Pol. 44 , 46 tam też mieszkają pana wyborcy.

Jan
Jan
7 lat temu

Panowie Radni Panek i Zaborowski, może zabierzcie się do roboty, bo widać, że nawet Starosta, się wypioł na Was, i blokuje Wam wyjazd na Osiecką. A to przecież Wasz „IDOL „. Widzę że ( PIS)ożytów już nikt nie lubi. 😡

zizi top
zizi top
7 lat temu

Niech mi ktoś odpowie, dlaczego miasto za publiczne pieniądze buduje parkingi na osiedlach dla osób fizycznych? Czyżby tam były instytucje użyteczności publicznej? Parkingi na osiedlach niech budują spółdzielnie. A miasto niech w końcu zacznie robić to co do niego należy. Kiedy zabiorą się np.za budowy chodników tam gdzie ich nie ma, listę taką można by mnożyć, remonty, a raczej budowę ulic pamiętających lata 60-te ubiegłego wieku np. Podgrabie-Bogucin, Żurada. No tak, tam nie ma radnych i wyborców mało. A skoro miasto takie skore do budowy parkingów, to może najwyższy czas zacząć je budować na każdej ulicy dla jej mieszkańców, tych w prywatnych domach też. A tak ap-ropo czy parkujący wnoszą opłatę do Gminy za parkowanie na parkingach wybudowanych za nasze wspólne pieniądze?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
7 lat temu

Ciekawe komu przeszkadzała strefa zamieszkania w obrębie ul.A.K.chyba tylko tym co nie mieli gdzie parkować.W dalszym ciągu parkują na jezdni co jest niezgodne z przepisami według których jest to bezprawne zajęcie pasa rdogowego i powinno być karane mandatem.Co do postępowania starosty to jest żenada.

Antek
Antek
7 lat temu

[quote name=”Onyx”]Brawo Panowie Radni![/quote]
Brawo starosta!
Blokuj dalej rozwój Olkusza.

Onyx
Onyx
7 lat temu

Brawo Panowie Radni!