sesja Kopiowanie

W słynącej w tej kadencji samorządowej z jednomyślności Radzie Miejskiej w Wolbromiu powstał nowy klub radnych, związany blisko z burmistrzem Adamem Zielnikiem, do którego wstąpiło 15 radnych. Oficjalne pismo datowane na 11 kwietnia br. w sprawie jego powstania wpłynęło do Biura Rady 18. kwietnia. Dotychczas w radzie był zarejestrowany tylko jeden klub: „Wspólnie Dla Rozwoju”, zrzeszający 6 radnych, którzy startowali z list PSL.

W skład nowego ugrupowania w radzie weszli: Waldemar Strózik, który został przewodniczącym klubu oraz Lidia Malinowska, Ewa Kazimierska, Agata Wójcik, Marcin Maciora, Dariusz Gorgoń, Stanisław Starzyk, Marcin Grzanka, Artur Pajkiert, Zdzisław Pasich, Andrzej Duch, Jan Pielka, Stanisław Kołodziej, Adam Opiłka, a także Zbigniew Kolanko, który wcześniej należał do Klub „Wspólnie Dla Rozwoju”. Tym samym do klubu PSL należy teraz 5 radnych, a poza układami pozostał tylko jeden radny niezależny – Zbigniew Żyła.

Obserwatorzy lokalnej sceny politycznej powstanie nowego „Klub Radnych Ziemi Wolbromskiej” raczej bagatelizują. Nie wydaje się, aby sformalizowanie tego „nowego” układu miało cokolwiek zmienić w regułach przyjętych przez radę tej kadencji. Niekwestionowanym liderem, nadającym ton wszelkim działaniom lokalnego samorządu pozostaje burmistrz Adam Zielnik, który może swobodnie i bez żadnych przeszkód realizować swoją politykę, wobec praktycznie całkowitego braku politycznej opozycji. Nie zmieniło tego nawet ostatnie, stosunkowo ostre w wydźwięku społecznym zamieszanie związane z próbą pozbawienia mandatu przewodniczącego Dariusza Gorgonia, który bez obiekcji wstąpił w szeregi nowej formacji obok niedawnych adwersarzy.

Zapytany o nową formalną sytuację w radzie jej wiceprzewodniczący, a zarazem przewodniczący klubu radnych związanych z PSL Bartłomiej Żurek stwierdził, że według niego nic się nie zmieni. – Mam nadzieję na dalszą spokojną współpracę dla dobra mieszkańców i rozwoju gminy Wolbrom, zgodnie z przyjętą przez nas nazwą klubu – skomentował B. Żurek.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
EdekPiotr Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Edek
Edek

Konstruktywna opozycja jest zdrowym elementem demokracji. Oby jej brak nie prowadził do patologii. Bezradni , zastraszeni czy obłaskawieni doraźnymi korzyściami radni nie są nic warci jako nadzór nad działaniami burmistrza

Piotr
Piotr

Towarzystwo wzajemnej adoracji ma się świetnie i git.Spokojna współpraca zapewnia wygodę i korzyści. Czego więcej chcieć? Może się nawet uda załapać na następną kadencję? Żyć nie umierać!!!!!