Jak poinformowały władze samorządowe Wolbromia, w tym roku nie będzie tradycyjnych obchodów Narodowego Święta 3. Maja. Zamiast tego zostanie przeprowadzona transmisja internetowa mszy św. z kościoła pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Wolbromiu.

„W trosce o zdrowie i życie nas wszystkich w tym roku musimy poddać się rygorom na czas pandemii. W tym roku nie będzie tradycyjnych obchodów Naszego Narodowego Święta. Nie będzie zbiórki pocztów sztandarowych i mieszkańców pod urzędem, nie będzie uroczystego przemarszu do kościoła, nie będzie tradycyjnej, tłumnej mszy. Mamy o co się modlić” – pisze w orędziu do mieszkańców burmistrz Adam Zielnik, zachęcając do jak najliczniejszego zgromadzenia się przed ekranami i uczestniczenia w transmisji internetowej mszy św. za Ojczyznę, która będzie celebrowana w kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Wolbromiu w niedzielę o godz. 12:00. Link do transmisji

Po zakończonej sumie, burmistrz Adam Zielnik wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Wolbromiu Bartłomiejem Żurkiem w imieniu własnym oraz mieszkańców złożą symboliczną, biało-czerwoną wiązankę pod pomnikiem Jana Kilińskiego, symbolu Wolbromia, nierozerwalnie związanego z czasami walki o niepodległość Rzeczypospolitej i dziedzictwem Konstytucji 3 Maja.

Burmistrz zachęcił też mieszkańców Miasta i Gminy Wolbrom do uczczenia narodowego święta poprzez wywieszenie biało-czerwonych flag.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze