katastrofa smolenska1

W ubiegły piątek 10 kwietnia pod tablicą upamiętniającą polskich lotników Arkadiusza Protasiuka i Zdzisława Cieślika , odbyły się uroczystości związane z obchodami piątej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Arkadiusz Protasiuk – polski lotnik, pilot klasy mistrzowskiej, kapitan pilot Wojska Polskiego był mieszkańcem naszego osiedla . Zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Pośmiertnie awansowany do stopnia majora.  Delegacja z naszego przedszkola : Olga Cieślik, Iga Kłeczek, Ania Gomułka, Mikołaj Kukieła i Filip Wandas, składali kwiaty pod pomnikiem. Nasi delegaci zachowywali się bardzo poważnie i stosownie do sytuacji. Byli skupieni , nie rozmawiali i bacznie obserwowali co się dzieje wokół. A działo się wiele.

katastrofa smolenska

Było wielu znamienitych gości, władze miasta, posłowie , radni i kombatanci oraz pięknie prezentujące się poczty sztandarowe ze wszystkich szkół w Olkuszu . Przemawiał pan dyrektor SP9 Janusz Cieślik ,wspominając naszego „ sąsiada „ oraz pięknie mówił o naszych lotnikach pan burmistrz Olkusza Roman Piaśnik. Modlitwę lotników odczytał pięknie jeden z uczniów szkoły. Przy obelisku żołnierze pełnili warty honorowe, było wielu maszerujących żołnierzy , uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 no i oczywiście mieszkańcy naszego osiedla.

katastrofa smolenska3

Potem ustawiliśmy się w kolumnie delegacji składających wieńce i kwiaty. W ogromnym skupieniu i bardzo uroczyście podeszliśmy do pomnika i złożyliśmy kwiaty i pokłon poległym lotnikom. Możemy być dumni z naszych maluchów. To piękna uroczystość i dobra choć smutna lekcja historii i patriotyzmu.

Elżbieta Walas

katastrofa smolenska2

katastrofa smolenska4

katastrofa smolenska5

katastrofa smolenska6

katastrofa smolenska7

katastrofa smolenska8

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments