kronika policyjna

Przejścia dla pieszych pod szczególnym nadzorem
9 kwietnia na terenie powiatu olkuskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” oraz „Pasy”. Podczas czwartkowych działań funkcjonariusze szczególnie zwracali uwagę na pieszych i rowerzystów. Ich uwadze nie uszły też wykroczenia popełniane przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych. 

W 9 przypadkach za przekroczenie prędkości kierujący otrzymali mandaty karne. Policjanci obserwując skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne pouczyli 23 pieszych, Wystawili także 55 mandatów, w chwili gdy zauważyli, że piesi wchodzili i przechodzili przez jezdnię na czerwonym świetle lub przechodzili w miejscu niedozwolonym. Za niedostosowanie się do sygnalizacji świetlnej policjant może nałożyć mandat od 300 do 500 złotych. Z kolei nierozważny pieszy, który przechodzi w miejscu niedozwolonym, musi liczyć się z mandatem na kwotę 100 zł.

Włamywacze do domków letniskowych zatrzymani
Policjanci z Olkusza zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzieże z włamaniem do domków letniskowych, które miały miejsce na początku kwietnia 2015 r. na ulicy Żuradzkiej. Początek sprawie dała interwencja domowa, na którą 8 kwietnia został wezwany patrol policji. Mundurowi zauważyli w jednym z mieszkań w Olkuszu schowany za łóżkiem telewizor. Skojarzyli to ze zgłoszonymi dzień wcześniej włamaniami. Okazało się, że telewizor został skradziony z jednej z altan. Dwie osoby, które były w mieszkaniu podczas interwencji zostały zatrzymane. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili i zatrzymali kolejną osobę, która brała udział w tych włamaniach. Cała trójka (dwóch mężczyzn i kobieta) usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem. 20-latce – mieszkance Jaroszowca, przedstawiono dodatkowo zarzut zniszczenia mienia. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionych rzeczy, m.in. telewizor plazmowy, zestaw głośników do kina domowego, rower, lornetkę, zegarek i wąż świetlny. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zginęły elektronarzędzia warte 5 tysięcy
11 kwietnia w Olkuszu przy ul. Żuradzkiej, nieustalony sprawca wybił szybę w oknie i dostał się do pomieszczeń gospodarczych, z których ukradł elektronarzędzia o wartości blisko 5000 zł.

Pożar w Bolesławiu
11 kwietnia ok. godz. 12:50 na terenie firmy „Takt” w Bolesławiu, doszło do pożaru odpadów materiałów sztucznych, znajdujących się w kontenerach typu „cargo”. Spłonęła wiata, kontenery oraz wózek widłowy. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał. Trwa szacowanie strat i przyczyn pożaru.

Włamanie do domu w Żuradzie
13 kwietnia nieznani sprawcy po wyważeniu okna włamali się do domu jednorodzinnego w Żuradzie, skąd ukradli biżuterię i pieniądze. Właściciele dobytku straty oszacowali na około 5000 zł. Trwa policyjne dochodzenie w sprawie.

Powiatowa akcja „Prędkość”
We wtorek 14 kwietnia, na terenie gminy Wolbrom i Olkusz, klika patroli ruchu drogowego od wczesnych godzin rannych sprawdzało prędkość pojazdów. Policjanci skontrolowali 141 samochodów. Aż 132 kierujących przekroczyło prędkość. Niemal w każdym przypadku funkcjonariusze wypisali kierowcom stosowne mandaty. Jeden z kontrolowanych kierowców prowadził swój samochód w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obseruję
obseruję
8 lat temu

[quote name=”tak tylko pytam”]a ja sie pytam dlaczego państwo Strazników Miejskich w dni jarmaczne pilnuja tablicy z nekrologami zamiast chodzic po targu i odstraszać potencjalnych kieszonkowców ?[/quote]
A ja pytam dlaczego tam nie widać policjantów po cywilu

tak tylko pytam
tak tylko pytam
8 lat temu

a ja sie pytam dlaczego państwo Strazników Miejskich w dni jarmaczne pilnuja tablicy z nekrologami zamiast chodzic po targu i odstraszać potencjalnych kieszonkowców ?

...
...
8 lat temu

Przejście na czerwonym albo w niedozwolonym miejscu powinno być ukarane jeśli zostało wykonane ze szczególnym okrucieństwem. W UK na zwykłe tego typu przejścia funkcjonariusze nawet nie reagują, ale UK to już nieco wyższa cywilizacja. W Polsce kara się za wszystko ale i żyje tu dużo prymitywów, o czym świadczą chociażby śmieci walające się wszędzie. Prymitywne społeczeństwo ale i prymitywne władze.

kargul
kargul
8 lat temu

[quote name=”mirro”]Dlaczego pieszego da sie pouczyc a kierowce ZAWSZE kara sie mandatem.[/quote]
Bo kierowca ma samochód znaczysje bogaty on jest i stać jego na mandat. A pieszy oby tylko potulny to sję go połuczy, bo pan władza to dobre chłopisko, no chyba że mu pieszy podskakuje to sję go ukara, żeby mu sję łodechciało podskakiwac panu władzy. Łot i cała technologia zbrodni i kary.

mirro
mirro
8 lat temu

Dlaczego pieszego da sie pouczyc a kierowce ZAWSZE kara sie mandatem.

Pedał
Pedał
8 lat temu

„Przepis tarczą dla głupoty”-policjanci!! zapamiętać!!!

PXT
PXT
8 lat temu

Kara za przekroczenie prędkości? Jak najbardziej zasadna jest zawsze. Z przechodzeniem przez jezdnię na czerwonym świetle zwłaszcza gdy na ulicy pusto- puściuteńko, wydaje się być adekwatne do picia piwa w środku lasu- wszak to miejsce publiczne. Ja bym takiego ukarał dopiero wtedy jak wyrzuci pustą butelkę albo puszkę, jeśli zabierze ją ze sobą jest ok. Tam gdzie nie używa się zdrowego rozsądku zawsze budzą się upiory głupoty, zarówno ze strony obywateli jak i funkcjonariuszy, zwłaszcza funkcjonariuszy. Przepisy zaś zawsze są używane jako tarcza dla głupoty czy traktowania obywatela jak kretyna.