obwodnica4

Budowa drugiego etapu olkuskiej obwodnicy wzbudza ogromne emocje wśród mieszkańców. Najbardziej zainteresowani są olkuszanie z dwóch osiedli: Pakuska i Młodych, obok których będzie przebiegać nowa droga. Zdaniem wielu osób, sąsiedztwo jest zdecydowanie za bliskie. Przedsięwzięcie realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie powinno być gotowe w sierpniu przyszłego roku.

 – Obwodnica jest potrzebna i nikt temu nie zaprzecza. Nie podoba nam się, że będzie ona przebiegać tak blisko bloków. Nie ma żadnych ekranów akustycznych chroniących nas przed hałasem ani innych podobnych zabezpieczeń. Nowa inwestycja to spory problemem dla niewidomych, do tej pory mogących poruszać się po prostym chodniku wzdłuż ul. Kochanowskiego. Nasze protesty sprzed kilku lat na nic się zdały. To zupełna ignorancja władz samorządowych. Cóż, jesteśmy wdzięczni radnym z naszych osiedli, że tak pięknie pomogli nam w tej sprawie. Nikt się tym nie interesuje! Na pewno będziemy o tym pamiętać przy następnych wyborach – mówi jeden z mieszkańców ul. Sosnowej.

Nowa trasa przebiegnie od skrzyżowania z drogą wojewódzką 783 na Chrzanów i Trzebinię, po śladzie ul. Kochanowskiego na osiedlu Młodych, do skrzyżowania z ul. Sosnową. Tutaj zmieni przebieg, zaczynając nowy ślad po stronie południowej ul. Kochanowskiego. Na odcinku od ul. Sosnowej do ul. Biema istniejąca droga zostanie rozebrana. Dalej obwodnica z południowej strony ominie osiedle Pakuska. Na tym odcinku droga przebiega w nasypie, natomiast od strony osiedla zaprojektowany jest wał ziemny na odcinku 333 metrów, spełniający rolę ekranu akustycznego. Następnie obwodnica połączy się z drogą krajową 94 na wysokości ul. Zagaje.

Inwestycja wymaga rozbiórki kilku garaży przy ul. Kochanowskiego. – Zgodnie z decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wydaną przez Wojewodę Małopolskiego, do rozbiórki przewidzianych jest pięć garaży tymczasowych. Według projektu budowlanego, będącego załącznikiem do decyzji, dwa garaże zlokalizowane są w odległości 500 m od drogi wojewódzkiej nr 791 (70 m przed ul. Konopnickiej), a trzy garaże na wysokości skrzyżowania z ul. Konopnickiej – wyjaśnia Roman Leśniak z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

mapa obwodnica-001Nowa droga oznacza również zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniach dróg osiedlowych z obwodnicą na wysokości osiedla Młodych. – Z uwagi na warunki techniczne dotyczące minimalnej odległości pomiędzy skrzyżowaniami zlikwidowano pięć skrzyżowań, a istniejący układ dróg osiedlowych połączono nowo projektowaną drogą dojazdową (serwisową). Na wysokości zespołu szkół zaprojektowano skrzyżowanie skanalizowane z pasem dla relacji lewoskrętnej z obwodnicy w kierunku do osiedla. W rejonie skrzyżowania zlokalizowano przejście dla pieszych oraz zatoki autobusowe dla obu kierunków. Ruch pieszych zaplanowano przenieść na projektowany ciąg pieszy poprowadzony wzdłuż drogi dojazdowej. Tę drogę oddzielono od obwodnicy pasem zieleni o zmiennej szerokości – wyjaśnia Roman Leśniak.

Co teraz dzieje się na placu budowy? – Rozpoczynają się roboty związane z przebudową sieci podziemnych. Trwają przygotowania do budowy przepustu na potoku Witeradówka oraz do budowy przejścia podziemnego pod drogą żwirową. W tym roku zostaną częściowo przebudowane sieci uzbrojenia podziemnego przy ul. Kochanowskiego, a także linia wysokiego napięcia na wysokości osiedla Pakuska – informuje Roman Leśniak.

Jeden z mieszkańców Pakuski zwrócił uwagę na fakt, że prace prowadzone są w niedziele. – Po tygodniu pracy chciałbym odpocząć. Teraz jest to trudne, ponieważ budowa obwodnicy trwa w sobotnie popołudnia, a także w niedziele. Czy inwestor ma jakiś wpływ na harmonogram prac ustalany przez wykonawcę? – z takim problemem zwrócił się do naszej redakcji czytelnik.

O czas prowadzonych robót zapytaliśmy inwestora. – Niestety, czas realizacji jest bardzo krótki, jak na tak duży zakres robót, bo do sierpnia 2014 roku. Wycinkę drzew zgodnie z decyzją ZRID można było rozpocząć dopiero po okresie lęgowym ptaków. Musi zostać ona zakończona jak najszybciej, by można było rozpocząć jeszcze przed zimą zasadnicze roboty budowlane – dodaje Roman Leśniak.

Jak oceniacie drugi etap obwodnicy? Oddajcie swój głos w naszej sondzie na www.przeglad.olkuski.pl!

Otrzymujemy od naszych Czytelników wiele uwag i pytań dotyczących budowy odwodnicy. Odpowiedzi na nie będziemy na bieżąco publikować na naszych łamach.

obwodnica7

obwodnica6

obwodnica5

obwodnica3

obwodnica2

obwodnica1

obwodnica

131
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
131 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
MędrzecMęedrzecBez wątpliwościObwodnica musi byćfuck Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
słabo
słabo

słabo… ostatnie zdjęcie chyba robione miesiąc temu. Lasy tam juz dawno nie ma!

Tubylec
Tubylec

Mieszkańcy osiedla Młodych mają pretensję o bliskość drogi do bloków, a nie zgadzają się na usunięcie mnóstwa dzikich garaży po drugiej stronie. Mieszkańcy osiedla zdecydujcie się, albo rybki albo grzybki, największą samowolą oraz ignorancją wykazujecie wy, i jeszcze macie pretensję. Obwodnica jest potrzebna całemu Olkuszowi, z tego co wiem miała biegnąć w miejscu DZIKICH TYMCZASOWYCH GARAŻY, albo rybki, albo grzybki – znacie to?

nnj
nnj

Gdzie będzie znajdowało sie przejscie podziemne? na jakiej wysokosci?
Do ludzi którzy narzekają na halas w niedziele (mnie to tez dotyczy) Pomyslcie ze juz za rok ten hałas bedzie non stop. Piątek światek i niedzile 24/dobe.

Tubylec
Tubylec

[quote name=”nnj”]Gdzie będzie znajdowało sie przejscie podziemne? na jakiej wysokosci?
Do ludzi którzy narzekają na halas w niedziele (mnie to tez dotyczy) Pomyslcie ze juz za rok ten hałas bedzie non stop. Piątek światek i niedzile 24/dobe.[/quote]
Do ludzi narzekających na hałas. To jest miasto, jak wam przeszkadza hałas trzeba było pozostać na wsiach, a nie zostawić gospodarstwa i pakować się do miast. Miasta rządzą się innymi prawami, tu nie ma miejsca dla kur, krów, słomy w butach i ciszy. Musicie się zaadoptować, albo wracać na wieś, na swoje.

nnj
nnj

Do Tubylec
Na wsi slychac zwięrzeta non stop a my w MIESCIE przyzyczailismy sie do ciszy chociaz w niedziele. Poza tym gdybym wiedziała, ze za 5 lat 43m od mojego mieszkania bedzie przebiegac droga, to bym na takie mieskzanie sie nie decydowała.

Tubylec
Tubylec

[quote name=”nnj”]Do Tubylec
Na wsi slychac zwięrzeta non stop a my w MIESCIE przyzyczailismy sie do ciszy chociaz w niedziele. Poza tym gdybym wiedziała, ze za 5 lat 43m od mojego mieszkania bedzie przebiegac droga, to bym na takie mieskzanie sie nie decydowała.[/quote]
W całym Olkuszu ludzie mieszkają 5 m od tras i muszą dawać radę, nie narzekaj, zawsze możesz mieszkanie sprzedać komuś kto nie będzie marudził, a kupić gdzie indziej. Ponawiam pytanie, dlaczego mieszkańcy osiedla nie chcą zgodzić się na usunięcie dzikich garaży?

P.K.
P.K.

obwodnica tylko z nazwy, który uprzykrzy życie setkom mieszkańców Olkusza to największy błąd popełniony przez obecne władze, to wyraz skrajnej niekompetencji i dowód na brak jakiegokolwiek dialogu społecznego z mieszkańcami, którzy obecnym przebiegiem obecnej drogi są najbardziej zainteresowani- Osiedla Młodych i Pakuski. Ja się pytam gdzie jest Pan burmistrz – czy widzi swoje arcydzieło, czy słyszy głosy mieszkańców rozgoryczonych tym, że czyjeś partykularne cele decydują o jakości ich życia???!! Obwodnica tak, proszę bardzo jestem za, ale nie tuz pod blokami i setkami mieszkań! Podziękujemy za rok.

Młody
Młody

[quote name=”Tubylec”]Mieszkańcy osiedla Młodych mają pretensję o bliskość drogi do bloków, a nie zgadzają się na usunięcie mnóstwa dzikich garaży po drugiej stronie. Mieszkańcy osiedla zdecydujcie się, albo rybki albo grzybki, największą samowolą oraz ignorancją wykazujecie wy, i jeszcze macie pretensję. Obwodnica jest potrzebna całemu Olkuszowi, z tego co wiem miała biegnąć w miejscu DZIKICH TYMCZASOWYCH GARAŻY, albo rybki, albo grzybki – znacie to?[/quote]

A znasz „albo kijem go albo batem”

bo obwodnica powinna przebiegać hen za garażami, spełniałaby wówczas rolę obwodnicy, byłaby przyszłościowa przy rozbudowie Olkusza i nie byłaby uciążliwa już od poczatku jej budowy …

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał

[quote name=”Młody”][quote name=”Tubylec”] …bo obwodnica powinna przebiegać hen za garażami, spełniałaby wówczas rolę obwodnicy, byłaby przyszłościowa przy rozbudowie Olkusza i nie byłaby uciążliwa już od poczatku jej budowy …[/quote] Aby ta „obwodnica rzekoma” spełniła formalnie warunki nazywania jej obwodnicą powinna przebiegać poza administracyjnymi granicami miasta ( patrz plan Olkusza na http://www.umig.olkusz.pl) Pan Burmistrz jak widać nie raczył nawet spojrzeć na ten plan podejmując decyzję o tak istotnej dla miasta inwestycji. „Obwodnica rzekoma” zaczyna się w ulicy Kochanowskiego, przecinając ulicę Biema dalej biegnie w pobliżu ul. AKrajowej, przecina ul. Osiecką i drogę E94 w obrebie miasta, a dalej wchodzi w ul.… Czytaj więcej »

nnj
nnj

[quote name=”Tubylec”][quote name=”nnj”]Do TubylecNa wsi slychac zwięrzeta non stop a my w MIESCIE przyzyczailismy sie do ciszy chociaz w niedziele. Poza tym gdybym wiedziała, ze za 5 lat 43m od mojego mieszkania bedzie przebiegac droga, to bym na takie mieskzanie sie nie decydowała.[/quote]W całym Olkuszu ludzie mieszkają 5 m od tras i muszą dawać radę, nie narzekaj, zawsze możesz mieszkanie sprzedać komuś kto nie będzie marudził, a kupić gdzie indziej. Ponawiam pytanie, dlaczego mieszkańcy osiedla nie chcą zgodzić się na usunięcie dzikich garaży?[/quote] Ja mieszkałam wczesniej w cetrum osiedla i nie mialam 5m ani nawet 15 metrów do trasy. Mieszkam… Czytaj więcej »

P.K.
P.K.

Do Dyl_Sowizdrzał: Pan Burmistrz chyba nie najlepiej wyjdzie na tej swojej wyjątkowej umiejętności czytania map.Swoją drogą radni Osiedla też za bardzo w tym ,,czytaniu ” mu nie pomogli, nie pokazali palcem, że ta ,,obwodnica” to na osiedlu (wtedy Pewnie by zapytał zaskoczony: ,, a gdzież to jest Osiedle Młodych, nie bywam, nie znam. To w Olkuszu jest coś więcej poza pięknym rynkiem który tworzyłem trzy lata?? ” ) . a tak wszystkim należy pokazać… palec środkowy.

Małgorzata
Małgorzata

Ta obwodnica dla mieszkańców OSIEDLA MŁODYCH to TRAGEDIA ! ! ! Potraktowano nas przedmiotowo! Jeszcze żadne władze miasta Olkusza,w żadnym ustroju tak nie lekceważyły sobie nas w końcu ludzi ! Poczekajmy do wyborów ocenimy was odpowiedzialnych za to! 😡

Jam z Sosnowej
Jam z Sosnowej

[quote name=”Tubylec”]
W całym Olkuszu ludzie mieszkają 5 m od tras i muszą dawać radę, nie narzekaj, zawsze możesz mieszkanie sprzedać komuś kto nie będzie marudził, a kupić gdzie indziej. Ponawiam pytanie, dlaczego mieszkańcy osiedla nie chcą zgodzić się na usunięcie dzikich garaży?[/quote]
Nie usuną garaży bo mają za sobą radnego który tylko chodzi po Olkuszu i się drapie, no i wypisuje różne głupoty na forach.

miastowy
miastowy

[quote name=”Tubylec”]
Do ludzi narzekających na hałas. To jest miasto, jak wam przeszkadza hałas trzeba było pozostać na wsiach, a nie zostawić gospodarstwa i pakować się do miast. Miasta rządzą się innymi prawami, tu nie ma miejsca dla kur, krów, słomy w butach i ciszy. Musicie się zaadoptować, albo wracać na wieś, na swoje.[/quote] Wielkim dramatem Olkusza jest przybyła w ostatnim czasie, oderwana od pługa, wiocha. Z Osieka, Zedermana, Żurady, Sułoszowy, Sieniczna, Kosmolowa oraz innych polskich wioch. Oni traktują nasze miasto jak wsiowe klepisko, niestety namnożyli się, jest ich większość, i to jest dla naszego upadającego miasta wielki dramat.

Anka
Anka

ja mam tylko nadzieję, że z osiedli będzie jakieś przejście na 2 stronę do lasku :/

kata pulta
kata pulta

[quote name=”Anka”]ja mam tylko nadzieję, że z osiedli będzie jakieś przejście na 2 stronę do lasku :/[/quote]
A po co, żeby ten biedny lasek zasr ywać? Tam was jeszcze nie było!

z Olkusza
z Olkusza

[quote name=”Jam z Sosnowej”][quote name=”Tubylec”]W całym Olkuszu ludzie mieszkają 5 m od tras i muszą dawać radę, nie narzekaj, zawsze możesz mieszkanie sprzedać komuś kto nie będzie marudził, a kupić gdzie indziej. Ponawiam pytanie, dlaczego mieszkańcy osiedla nie chcą zgodzić się na usunięcie dzikich garaży?[/quote]Nie usuną garaży bo mają za sobą radnego który tylko chodzi po Olkuszu i się drapie, no i wypisuje różne głupoty na forach.[/quote]A Ty „miastowy” to rasowy Olkuszanin czy przybyły? Założę się, że tyle masz z rodowitego Olkuszanina co nic. Olkusz to jedna wielka wiocha podobnie jak Warszawa, Kraków i inne większe miasta. Olkusz to mieścinka… Czytaj więcej »

lamecast
lamecast
kolus
kolus

[quote name=”miastowy”][quote name=”Tubylec”]Do ludzi narzekających na hałas. To jest miasto, jak wam przeszkadza hałas trzeba było pozostać na wsiach, a nie zostawić gospodarstwa i pakować się do miast. Miasta rządzą się innymi prawami, tu nie ma miejsca dla kur, krów, słomy w butach i ciszy. Musicie się zaadoptować, albo wracać na wieś, na swoje.[/quote] Wielkim dramatem Olkusza jest przybyła w ostatnim czasie, oderwana od pługa, wiocha. Z Osieka, Zedermana, Żurady, Sułoszowy, Sieniczna, Kosmolowa oraz innych polskich wioch. Oni traktują nasze miasto jak wsiowe klepisko, niestety namnożyli się, jest ich większość, i to jest dla naszego upadającego miasta wielki dramat.[/quote]Tak się… Czytaj więcej »

tini
tini

Ta obwodnica i tak powstanie na nasze szczescie, a oczywiscie najbardziej narzekaja wiesniaki uciekli do miasta zeby miec cisze i spokoj 😀
poraszka 😀

P.K.
P.K.

TINI: naucz się pisać najpierw. a jak już przejrzysz słownik ortograficzny i nadal będzie Ci się nudziło to się rozbierz i pilnuj ubrania. a w sprawie obwodnicy może się nie wypowiadaj bo tylko się kompromitujesz.

Zefir
Zefir

Ta obowdnica to jest wynik olewania mieszkańców delikatnie mowią. Możn było przeprowadzić ją trochę dalej. Dopiero się okaże jakie problemy będą mili miszkańcy Osiedla Młodych, ktorym zlikwidowano drogę dojazdową. To pięknie nam pdziękowali samorządowcy kotych żeśmy wyybrali. Sziś to nas tak olal, ale jutro może to czekać też tych, którzy nas nazywją wiśniakami. Ludzie obudźcie się i zacznijcie rozliczać te nasze władzxe. Przecież to oni dla nas powinni służyć o czym zapomnieli… Pamiętajmy, że w jedności jest siła i razem możemy coś zrobić dla nszego dobra. Trzeba skończyć z tą ignorancją i olewniem mieszkańców. Najlepiej to im wychodzą prywatne intersy,… Czytaj więcej »

nnj
nnj

Zamiast konkretów, toczy sie dyskusja (?) kto jest wiesniakiem i dlaczego. Podejrzewam, ze wszyscy którzy sa „za” obwodnicą, to nie mieszkancy pd czesci os,mlodych czy pakuski . Najpewniej to osoby, które równiez żyją przy ruchliwej trasie i mysla sobie „dobrze im tak, czemu tylko my mamy miec przekichane?”.
I poraz kolejny sprawa garaży: niewiem jak inni wlasciele ale mnie nic nie wiadomo o usunięciu, wiec podejrzewam ze jest to tylko zwalanie na kogos (winna wlascieli bo nie chcieli usunąc- nie poparte zadnymi dowodami)

valdez76
valdez76

Czemu nie pociągnęli obwodnicy w planach do drogi na Bukowno? Mam na myśli skrzyżowanie Żurada-Mazaniec-Bukowno. Np. wzdłuż nowej Wapiennej? Wtedy by to miało sens. Do Olkusza od stron Bukowna wszystkie 3,5 tony+ walą przez Żuradę do drogi chrzanowskiej bo na Mazańcu jest zakaz

Anka
Anka

[quote name=”kata pulta”][quote name=”Anka”]ja mam tylko nadzieję, że z osiedli będzie jakieś przejście na 2 stronę do lasku :/[/quote]
A po co, żeby ten biedny lasek zasr ywać? Tam was jeszcze nie było![/quote]
pragnę poinformować, że ludzie korzystali z lasów przyosiedlowych odkąd pamiętam, więc nie pisz jakby tam nigdy nikt nie łaził i był to nieskażony przez ludzką stopę fragment dziewiczej natury.
Mentalności ludzi się nie zmieni (co do zasyfiania) ale wyobraź sobie, że nie każdy odwiedza tereny zielone z zamiarem „srania”.

miko
miko

jutro 8.45 w sprawie obwodnicy mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się przy okazji przyjazdy telewizji z Krakowa. Ulica sosnowa – 8.45 – piątek!!!

Bogdan z Sąspowa
Bogdan z Sąspowa

Tubylec weź Ty się rozpędź i uderz głową w ścianę. Masz kompleks jakiś do wieśniaków podejrzewam że albo niejeden Ci wpier….. albo zazdrościsz im spokoju! A co tyczy się spokoju to nie tylko wieśniaki narzekają „wielki miastowy” na brak spokoju ale także emeryci czy młodzi rodzice chcący wyjść gdzieś na spacer z dziećmi! Ale co Ty o tym możesz wiedzieć łebku. Swoją drogą Olkusz to wieś tylko duża.

BULA
BULA

NIESTETY POLAKA CIEZKO ZADOWOLIC!!!!!!!!!!!!!!!
ROBIC -ZLE!! NIE ROBIC -TEZ ZLE!!!!!!!!!! IDZCIE W CHOLERE!!!!

blondynka1
blondynka1

[quote name=”miastowy”] Wielkim dramatem Olkusza jest przybyła w ostatnim czasie, oderwana od pługa, wiocha. Z Osieka, Zedermana, Żurady, Sułoszowy, Sieniczna, Kosmolowa oraz innych polskich wioch. Oni traktują nasze miasto jak wsiowe klepisko, niestety namnożyli się, jest ich większość, i to jest dla naszego upadającego miasta wielki dramat.[/quote]Panie miastowy, nie obrażaj Pan zdrowej siły Narodu! Która mieszkając w Osieku, Żuradzie czy Zedermanie ma zapewne większą łazienke niż Pan całe mieszkanie 😀 Kiedy Pan był w którejś z tych wsi? Chyba dawno i olkuski smog mózg panu wyżarł. Teraz dojdą spaliny i hałas. Życzę spokojnego życia w Wielkim i Cudownym Mieście Olkuszu,… Czytaj więcej »

ppp
ppp

[quote name=”lamecast”]http://www.openstreetmap.org/#map=17/50.25923/19.56558
🙂 podobno tak ma wygladac :)[/quote]
ciekawa stronka. sam edytowałeś?

ja
ja

ludzie ale wy jesteście beznadziejni powstrzymajcie się od durnych komentarzy nie wy pierwsi będziecie mieć drogę pod nosem. Słowiki czy osiedle skalska żyją tak od lat i jakoś osiedle się nie wyludniło , rodzice maja gdzie z dziećmi spacerować a starsi ludzie nie narzekają na hałas i ruch! i jakoś te dwa osiedla tez nie są oddzielone od krajówki żadnymi ekranami akustycznymi. zrobić wam nowa drogę źle! nie robić żadnych inwestycji w mieście tez źle! nie uważajcie sie za rodzyneczków bo nimi nie jesteście a jak wam nie pasuje życie w mieście i przy dużych ulicach to najwyższy czas ie… Czytaj więcej »

Wkurzony
Wkurzony

Jojczycie i jojczycie, a może trzeba sie zebrać do kupy i zrzucić tego katechetę ze stołka? Gdzie są pisiory w tym mieście? Siedzą na stołeczkach w radzie miasta (celowo małymij literami) i pobieraja dietki popierając tego nieudacznika?

zaradny
zaradny

[quote name=”Wkurzony”]Jojczycie i jojczycie, a może trzeba sie zebrać do kupy i zrzucić tego katechetę ze stołka? Gdzie są pisiory w tym mieście? Siedzą na stołeczkach w radzie miasta (celowo małymij literami) i pobieraja dietki popierając tego nieudacznika?[/quote]
Uchroń Panie nasze miasto od Rzepki, pisiorów i komuchów!!!

miastowy
miastowy

[quote name=”blondynka1″]…Panie miastowy, nie obrażaj Pan zdrowej siły Narodu! Która mieszkając w Osieku, Żuradzie czy Zedermanie ma zapewne większą łazienke niż Pan całe mieszkanie 😀 Kiedy Pan był w którejś z tych wsi? Chyba dawno i olkuski smog mózg panu wyżarł. Teraz dojdą spaliny i hałas. Życzę spokojnego życia w Wielkim i Cudownym Mieście Olkuszu, gdzie nie dba się o mieszkańców. Żadnych, niestety i niedługo się Pan o tym przekona :([/quote]Żadna osiecka lub zedermańska wielka łazienka, żadna żuradzka i kosmolowska „willa” nie zakryją słomy w butach, nie zrównoważą wsiowej prymitywnej mentalności. Wiocha rządzi Olkuszem i powiatem, Olkusz to wiocha w… Czytaj więcej »

ArekOsiedlowiec
ArekOsiedlowiec

Wszyscy na blokade!!!!! To juz za 5 min. Właśnie wychodzę!!!

Butek
Butek

Jeszcze nie jest za późno. Ulicy Kochanowskiego przyda się gruntowny remont, przecież ta ulica nie była ruszana od ponad 30 lat. A należy zrobić obwodnicę 100 metrów od Kochanowskiego i połączyć z budowanym skrzyżowaniem na ul. Biema. Tylko władze Olkusza trochę chęci – spojrzeć na mieszkańców największego osiedla wykupić tereny i budować dalej

Grzzes
Grzzes

Ludzie o czym tu mowa – obwodnica pełna emocji? Przecież w każdym normalnym mieście obwodnica powinna być wybawieniem dla mieszkańców a nie problemem. Powinna wyrzucać tranzyt poza miasto a nie wprowadzac go w największe osiedle. Nagroda Darwina dla władz Olkusza gwarantowana – to lajtowa wersja. Bo normalnie to powinien być prokurator.

P.K.
P.K.

tutaj wszyscy są anonimowi. a nasza upośledzona intelektualnie władza raczej nie zadaje sobie trudu żeby czytać na różnych forach co większość mieszkańców sądzi o tej budowie i jej przebiegu. może trzeba zorganizować protest i głośno im to wykrzyczeć bo do tej pory nikt z burmistrzem na czele nie usłyszał głosów krytyki ani nie przeczytał protestu pod którym podpisało się 500 mieszkańców. Pan Burmistrz zapowiadał sukces wbijając łopatę obwiązaną flagą pod budowę II etapu obwodnicy, PANIE RZEPKA ZAPRASZAMY TERAZ NA KOCHANOWSKIEGO! GDZIE PANA ODWAGA? GDZIE KONSEKWENCJA?

patriota pis
patriota pis

Proponuję nazwę obwodnicy . Fragment oś. Młodych im. Burmistrza Rzepki, a na oś. Pakuska im. Radnych .
A tak na marginesie w przyszłych wyborach trzeba udać się do urny z „podziękowaniem”

sm
sm

Budują ludziom drogę pod oknami,i mają gdzieś, że samochody będą im ryczały i smrodziły calodobowo. Tymczasem do Rynku po 22 osobowym samochodem wjechać nie można, bo mieszkańcom hałas przeszkadza! Jest w tym jakaś logika? Bo o równym traktowaniu to można zapomnieć!

P.K.
P.K.

,,Kontrowersje wokół budowy II etapu obwodnicy będą tematem programu „Region Ludzie Sprawy Opinie”, który ze studia w Krakowie „na żywo” zostanie wyemitowany o godz. 20.00 przez TVP kRAKÓW

Do krakowskiego studia Telewizji Polskiej zostali zaproszeni przedstawiciele mieszkańców os. Młodych, władze Olkusza oraz inwestor czyli ZDW w Krakowie.”
CIEKAWE CZY PAN BURMISTRZ TEŻ BĘDZIE ZE SWOJA ŁOPATĄ?

patriota pis
patriota pis

[quote name=”P.K.”],,Kontrowersje wokół budowy II etapu obwodnicy będą tematem programu „Region Ludzie Sprawy Opinie”, który ze studia w Krakowie „na żywo” zostanie wyemitowany o godz. 20.00 przez TVP kRAKÓW

Do krakowskiego studia Telewizji Polskiej zostali zaproszeni przedstawiciele mieszkańców os. Młodych, władze Olkusza oraz inwestor czyli ZDW w Krakowie.”
CIEKAWE CZY PAN BURMISTRZ TEŻ BĘDZIE ZE SWOJA ŁOPATĄ?[/quot

Obowiązkowo + gumiaki + kask jak prawdziwy budowniczy Olkusza

PS. Panie Burmistrzu na ile jest prawdą, że z chwilą oddania obwodnicy ul. Armii Krajowej będzie zamknięta od ul. Osieckiej czyli ślepa?

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał

Kto nie widział programu niech kliknie poniższy link [url]http://www.tvp.pl/krakow/region/wideo/o-protestach-w-sprawie-budowy-obwodnicy-olkusza-18-x-2013/12742089[/url]Posłuchacie i obejrzyjcie jak burmistrz olewał protesty mieszkańców na etapie ustalania przebiegu obowodnicy nie uwzględniajac opinii mieszkańców Osiedla Młodych . W ustach burmistrza obwodnica zmieniła już nazwe . Teraz jest „południowo – wschodnim obejściem Olkusza” lub drogą obwodową w dalszym ciągu nie „obchodząc” czy też „obwodząc” naszego miasta. Z programu jednoznacznie wynika, że burmistrz nie zrobił nic by odsunąć projektowaną drogę od osiedla, a w szczególności od ul. Kochanowskiego. Nie podzielił stanowiska protestujących. Nie zajął jednoznacznego i zdecydowanego stanowiska w stosunku do tak wykonanego projektu inwestycji. Akceptując go działał wbrew interesowi mieszkańców… Czytaj więcej »

Karasińsk
Karasińsk

[quote name=”Dyl_Sowizdrzał”]Kto nie widział programu niech kliknie poniższy link http://www.tvp.pl/krakow/region/wideo/o-protestach-w-sprawie-budowy-obwodnicy-olkusza-18-x-2013/12742089Posłuchacie i obejrzyjcie jak burmistrz olewał protesty mieszkańców na etapie ustalania przebiegu obowodnicy nie uwzględniajac opinii mieszkańców Osiedla Młodych . W ustach burmistrza obwodnica zmieniła już nazwe . Teraz jest „południowo – wschodnim obejściem Olkusza” lub drogą obwodową w dalszym ciągu nie „obchodząc” czy też „obwodząc” naszego miasta. Z programu jednoznacznie wynika, że burmistrz nie zrobił nic by odsunąć projektowaną drogę od osiedla….Słuchając wypowiedzi Pana burmistrza odnosi sie wrażenie, że sprawa go nie dotyczy. Rżnie głupa czy co …..[/quote] Kto głosował na Rzepkę? Jego wystąpienie w TV Kraków było w stylu:… Czytaj więcej »

SLEDZQ
SLEDZQ

Obwodnica obwodnicą… „remontowana” w bieżącym miesiącu droga krajowa 94 po niespełna 2 tygodniach od wykonanych prac posiada już koleiny… Ludzie, gdzie my żyjemy?

Młody
Młody

„Kto nie widział programu niech kliknie poniższy link http://www.tvp.pl/krakow/region/wideo/o-protestach-w-sprawie-budowy-obwodnicy-olkusza-18-x-2013/12742089„ Obejrzałem, poziom uczestników programu, prowadzącej, burmistrza i mieszkańców tragiczny. Mieszkańcom wmówiono że to ich wina bo nie odwołali się od decyzji środowiskowej. Burmistrz opowiada brednie że ruch się nie zwiększy (po co więc ta niby obwodnica pod oknami mieszkańców). A wystarczyło aby burmistrz po męsku powiedział że mieszkańcy nie protestowali co do budowy obwodnicy tylko co do jej lokalizacji pod ich oknami i że to on pomimo ich protestów zaakceptował lokalizację właśnie pod ich oknami i wytłumaczył im słuszność swojej decyzji … Tylko że ja zobaczyłem raczej strach na twarzy burmistrza… Czytaj więcej »

Do młodego!
Do młodego!

Jaki masz problem – idź do Burmistrza i mu to powiedz sam! Godziny przyjęć interesantów na stronie Urzędu.
Pyskować i pisać głupoty anonimowo każdy potrafi. Czy sam zrobiłeś coś w tej sprawie lub chociaż usiłowałeś,?! Jeżeli tak to zapraszamy do telewizji.!!!!!!!!!!!!

aaa
aaa

Programik właściwie niczemu nie posłużył. Prowadząca skupiła się głównie na tym, aby zmieść się w czasie, burmistrz usiłował przemawiać zamiast odpowiadać konkretnie, zwięźle i jasno, protestujący przedstawiciele mieszkańców odwołania od decyzji środowiskowej – takiego w sensie prawnym- faktycznie nie byli w stanie przedstawić. Wniosek – prawo my tak skonstruowane, żeby skutecznie można je było stosować na szkodę obywateli, konsultacje społeczne to lipa, bo z naszym zdaniem i tak nikt się nie liczy, władza lokalna jest równej mierze nieudolna co strachliwa i pokrętna, a wielka inwestycja za wielkie pieniądze przynosząca wykonawcom wielkie dochody musi zostać zrealizowana choćby po trupach mieszkańców dwóch… Czytaj więcej »

średni
średni

Po emisji tego programu nie zdarzył się cud, na jaki liczyli niektórzy mieszkańcy. Rolą uczestników tego programu było bowiem nagłośnienie tego protestu na tyle, by publicznie pokazać i powiedzieć o tym co władza skrzętnie w mediach do tej pory ukrywała. Zrobili co mogli jak na amatorów przystało, aby wyrażany przez nich ich poziom niezadowolenia był wreszcie dostrzegalny. Być może ich udział w rozmowach z władzami w celu wypracowania sensownego kompromisu, przyniesie więcej korzyści niż bijatyki słowne w studio tv.

top
top

[quote name=”średni”]Być może ich udział w rozmowach z władzami w celu wypracowania sensownego kompromisu, przyniesie więcej korzyści niż bijatyki słowne w studio tv.[/quote]
Na jakikolwiek kompromis jest za późno – budowa ruszyła. Jeden cwaniak już straszy gminę, że jeśli mu nie pozwoli postawić wiatraków, to pozwie ją o odszkodowanie za utracone korzyści. Na identyczny pomysł z pewnością wpadliby inwestorzy zaangażowani w realizację obwodnicy, a wtedy gmina musiałaby ogłosić bankructwo. Jedyne, co w tej chwili można zrobić to zastosować słynny, lokalny patent – położyć olkuski asfalt i zwijać go na weekendy, żeby ludzie mogli okna otworzyć i nacieszyć się względną ciszą.