mostek chechło 1

Niebawem most łączący Chechło i gminę Łazy ponownie zostanie otwarty. W miejsce zarwanego kilka miesięcy temu obiektu powstała nowa budowla.

Inwestycja kosztowała około 46 tys. złotych. Jak zapewnia wójt Norbert Bien, w części sfinansuje ją sąsiednia gmina Łazy. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Po ich zakończeniu most musi przejść odbiór techniczny. Później będzie można z niego bezpiecznie korzystać. -Ruch na tej drodze nie jest duży, ale miejsce to jest bardzo urokliwe, a Centuria jest jedną z najczystszych rzek w naszym regionie. Przypominam o ograniczeniu do 5 ton – mówi wójt gminy Klucze Norbert Bień.

mostek chechło 2

Przy okazji budowy nowego przejazdu przez rzekę zostanie zrealizowane jeszcze jedno przedsięwzięcie. Gmina Klucze wykupiła teren, po którym przebiega droga prowadząca do mostku od strony Chechła. Na razie trakt nie wygląda najlepiej, zwłaszcza po ulewnych deszczach. Jeszcze w tym roku zaplanowano tam położenie nakładki asfaltowej. – Po wielu latach starań o wykup gruntu nareszcie uda się zrobić drogę z prawdziwego zdarzenia – cieszy się wójt Bień.
W ubiegłym roku gmina Klucze wykonała asfaltową nawierzchnię na drodze za mostkiem,do granicy województwa.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze