bukowno od gamera

31 października zakończyła się realizacja projektu pn. „Od gamera do pakera – walka z uzależnieniem dzieci od komputera przez propagowanie uprawiania sportu” realizowanego przez Grupę Nieformalną PUK oraz UKS SAMURAJ Bukowno. Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Operatorem konkursu i opiekunem projektu w naszym powiecie było Stowarzyszenie Forum Oświatowe KLUCZE.

 

Projekt obejmował swoim zasięgiem gminy Bukowno, Bolesław, Klucze, Olkusz i Wolbrom. Skierowany był do rodziców/opiekunów, których dzieci zagrożone były uzależnieniem od komputera i internetu oraz do ich dzieci, które spędzały przed komputerem więcej niż 4 godziny dziennie. W ramach projektu odbyły się warsztaty z psychologiem, pokazowe treningi ju-jitsu, a dla dzieci zorganizowano wyjazd integracyjny do Aqua Parku Tatralandia. Po dwóch miesiącach realizacji zadań projektowych wszystkich uczestników oraz gości zaproszono na uroczyste podsumowanie. W spotkaniu wzięli udział rodzice i dzieci – beneficjenci projektu, a także wolontariusze współpracujący przy poszczególnych zadaniach.

bukowno od gamera4

Zaproszenie na spotkanie przyjął Burmistrz Miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski. Gratulując Klubowi dobrego pomysłu na projekt, Burmistrz podkreślił wysoką wartość wszystkich akcji adresowanych do dzieci i młodzieży, które mogą zmienić negatywne nawyki dzisiejszego młodego pokolenia zastępując je uprawianiem sportu. Przekazując na ręce trenera Zbigniewa Biały słodkie upominki dla uczestników projektu M. Gajdziszewski zapewnił o dalszym wsparciu ze strony władz Miasta Bukowno dla tak cennych inicjatyw, jak zakończony właśnie projekt.

bukowno od gamera2

Uroczystość ta była również doskonałą okazją do uhonorowania zawodników UKS SAMURAJ – mieszkańców Bukowna za szczególne osiągnięcia sportowe w 2014r. Burmistrz Mirosław Gajdziszewski wręczył dyplomy gratulacyjne oraz nagrody rzeczowe czwórce zawodników, którzy odnieśli największe sukcesy w imprezach międzynarodowych. Nagrody otrzymali Bartosz Hazy za zajęcie IV miejsca, a Grzegorz Ledeman  za zajęcie VIII miejsca w Pucharze Świata Kadetów U15 w ju jitsu rozgrywanych w Bukareszcie. Natomiast zawodniczki Kalinę Przenzak uhonorowano  za zajęcie III miejsca w kenjutsu, a Joannę Ledeman za zajęcie II miejsca w ju jitsu mixed kumite oraz III miejsca w kata karate w Mistrzostwach Europy IMAFE w sztukach walki rozgrywanych w Nowem. Burmistrz Miasta podkreślił wielki wkład trenera Zbigniewa Biały w sukcesy, jakie odnoszą zawodnicy UKS SAMURAJ Bukowno. Dziękując za emocje jakich dostarczają kolejne starty zawodników, życzył wszystkim wielu sukcesów, szczególnie tych sportowych.

„Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.

UKS Samuraj  Bukowno

bukowno od gamera3
                                                      

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o