Klucze

W minioną środę, 24 lutego bieżącego roku, w Kluczach doszło do groźnego pożaru domu jednorodzinnego. Dzięki szybkiej akcji strażaków ogień został opanowany. Spłonął jednak dach. W Internecie trwa zbiórka środków na pomoc pogorzelcom.

Około godziny 15:00 w minioną środę,  dyżurny olkuskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o pożarze domu w Kluczach przy ul. Bolesławskiej. Na miejsce  skierowano jednostki gaśnicze. Jak informują przedstawiciele PSP, w momencie przyjazdu służb, domownicy opuścili już miejsce zagrożenia.

Pożar gasiły cztery zastępy strażaków: trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej – z Kwaśniowa, Bydlina i Ryczówka – oraz olkuska jednostka Państwowej Straży Pożarnej. W płonącym domu były dwie butle gazowe, co stwarzało zagrożenie wybuchem. Strażacy opanowali sytuację, ale spłonął cały dach.

Strażacy z OSP w Kluczach zabezpieczyli dom plandekami do czasu rozpoczęcia prac budowlanych związanych z odbudową dachu. Mieszkańcy zniszczonego domu otrzymali już pomoc kwaterunkową zapewnioną przez Wójta Gminy Klucze. – Do czasu przygotowania mieszkania zastępczego rodzina została zakwaterowana w obiekcie hotelarskim w Jaroszowcu – informują przedstawiciele gminy.

Pomoc zorganizowali także mieszkańcy. Od wczoraj na portalu zrzutka.pl można wpłacać datki na pomoc poszkodowanej w pożarze rodzinie z Klucz. Osoby, które chcą dołączyć się do zbiórki, mogą zrobić poprzez stronę: https://zrzutka.pl/nnrx6b

Fot.: zrzutka.pl

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o