Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „mały violinista” został zainicjowany w 2011 roku przez mgr Dariusza Lauterbacha – nauczyciela gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Olkuszu. Przez 8 edycji Konkurs (początkowo jako Festiwal) zgromadził przeszło sześciuset uczestników z całej Polski – Warszawa, Gdańsk, Poznań, Katowice, Kielce, Łódź i wiele innych. W trzeciej edycji konkursu udział wziął Wojciech Niedziółka – zeszłoroczny uczestnik Międzynarodowego Konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, zdobywając w Olkuszu nagrodę GRADN PRIX.
Olkuski Festiwal to także koncerty znanych artystów. Swoimi recitalami Konkurs uświetnili tacy artyści jak: Aleksander Daszkiewicz, Aleksandra Kuls, Maria Sławek czy Kaja Danczowska, a o rzetelną ocenę uczestników od pierwszych edycji Konkursu dba jury w składzie: dr Maciej Lulek (Kraków), mgr Irena Wójtowicz (Kraków), mgr Ewa Iwan (Katowice).
Tegoroczna IX edycja to 47 uczestników z całej Polski. Konkurs obędzie się w środę 24 kwietnia 2024r. a zakończy go koncert finałowy laureatów połączony z ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród. Jak w każdej edycji trzymamy kciuki za wszystkich „małych violinistów”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze