cieplownia olkusz 26a

TAURON Ciepło zakończył – wartą 1,3 mln zł – inwestycję modernizacji układu odpylania kotła w Centralnej Ciepłowni Olkusz.

Po próbach ruchowych, przeprowadzonych z początkiem sezonu grzewczego, TAURON Ciepło zakończył w olkuskiej ciepłowni inwestycję modernizacji układu odpylania kotła (WR-25 K3) w Centralnej Ciepłowni Olkusz. Przedsięwzięcie przyczyni się do zwiększenia sprawności instalacji odpylania eksploatowanego kotła i tym samym do dwukrotnego obniżenia emisji zanieczyszczeń pyłowych z instalacji spalania. Dzięki temu Ciepłownia w  Olkuszu już dziś spełnia nowe, restrykcyjne standardy dotyczące emisji pyłu, tj. do 100 mg/m3, które zaczną obowiązywać od stycznia 2016 roku, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie standardów emisyjnych dla instalacji spalania paliw.
 
– Inwestycja stanowi pierwszy etap modernizacji kotłów w olkuskiej ciepłowni TAURON Ciepło. W roku 2015 przewidziana jest realizacja drugiego etapu, obejmującego m.in. budowę nowego kotła wraz z instalacją odpylania oraz automatycznym systemem sterowania o wartości ok. 6 mln złotych. – mówi Henryk Borczyk, prezes zarządu TAURON Ciepło.

Stałe ograniczanie ingerencji w środowisko naturalne, a przede wszystkim zmniejszenie emisji pyłów jest jednym z priorytetów w działalności spółki TAURON Ciepło.
Poprzez realizowane inwestycje, w obrębie źródeł wytwarzania oraz sieci ciepłowniczej, TAURON Ciepło stara się zawsze z wyprzedzeniem dostosowywać działalność swoich zakładów do regulacji unijnych, które będą obowiązywały w najbliższych latach.

Centralna Ciepłownia Olkusz TAURON Ciepło jest największym dostawcą ciepła sieciowego w mieście i  zaopatruje w nie ok. 22 tysiące mieszkańców.

Małgorzata Kuś Rzecznik Prasowy Biuro ds. Marketingu i PR TAURON Ciepło

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Internet
Internet
9 lat temu

Tauron…czy tylko ja ma uczulenie na ta firmę i nazwę? państwowe cudo, które może wszystko, mało tego ostatni pinformowali, że przez pół roku nie bedzie BOK, (biuro obsługi klienta) bo tak…kto bogatemu zabroni….