siatkarze budowlanka

Droga do sukcesu wymaga wyrzeczeń i ciężkiej pracy, lecz prócz zaangażowania niezbędna jest także wizja, bez której osiągnięcie szczytów pozostaje jedynie skarlałym marzeniem, bezradnie błąkającym się po w labiryntach wyobraźni. Kiedy wiele miesięcy temu Pan Damian Bigaj podjął się misji kreowania siatkarskiej drużyny, nie mógł przewidzieć, że uda mu się stworzyć coś więcej – zgrany organizm, którego każdy element będzie odpowiadał za prawidłowe funkcjonowanie skomplikowanej sportowej machiny. Nie jest to proces łatwy i choć każdy z wybrańców selekcjonera marzył o najwyższym stopniu podium, tylko nieliczni wytrwali do jakże szczęśliwego końca. Droga wskazana przez trenera wymagała od zawodników nie tylko cierpliwości, skupienia i pracy, ale przede wszystkim zaufania, ono bowiem jest fundamentem każdego projektu – scala kolektyw, uczy odpowiedzialności i wzajemnej motywacji.

Po wielu godzinach treningów, meczach kontrolnych i analizach taktycznych, nadszedł czas próby. Wybrańcy stanęli do walki, z dumą reprezentując barwy Zespołu Szkół Nr 4 – najpierw w meczach fazy grupowej, później finałach, które rozegrane zostały 9 lutego 2015 r. Po zaciętych spotkaniach półfinałowych w ostatnim meczu drużyna Budowlandii nie pozostawiła przeciwnikom żadnych złudzeń, pewnie wygrywając w setach 2:0. Oto skład zwycięskiej ekipy: Dawid Kot, Antoni Gil, Tomasz Król, Miłosz Barczyk, Bartosz Rutkowski, Maksymilian Bigaj, Jakub Mandecki, Michał Mączka, Dawid Kowal, Michał Rolka.

Teraz przed reprezentacją kolejna próba, turniej na szczeblu rejonowym. Choć nie będzie to zadanie łatwe, jedno jest pewne – tej drużynie nie zabraknie pasji i woli walki, a świadomość historycznego sukcesu, może tylko dodać jej skrzydeł.
Budowlandia na szczycie, czyli DROGA DO SUKCESU

Mecze półfinałowe
ZS NR 4 – ZS WOLBROM 2-1 (25:22,18:25 ,25:15)
ZS NR 1 – II LO 2- 1 (11:25 , 27:25 ,25:19)
MECZ O 3 MIEJSCE
ZS WOLBROM –II LO 0-2 ( 27:29 , 20:25)
FINAŁ
ZS NR 4 – ZS NR 1 2-0 (25:20 , 25:16)

Wynik turnieju
1 miejsce -ZS NR 4
2 miejsce- ZS NR 1
3 miejsce – II LO
4 miejsce – ZS WOLBROM
5-6 miejsce – ZS NR 3, ZS KLUCZE
7-8 miejsce – IV LO, I LO

ZS nr 4 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze