Powiat

„Bazę Ludzi Żywych” tworzą trzej utalentowani artyści z Bukowna, Olkusza i Żurady. W kwietniu bieżącego roku ukazała się debiutancka płyta zespołu, również zatytułowana “Baza Ludzi Żywych”: album powstał w studiu Genital Sector i, mimo krótkiego czasu od premiery, zwrócił uwagę licznych stacji radiowych.

Łukasz Jarosz – laureat nagrody im. Wisławy Szymborskiej, dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej Nike, poeta, autor tekstów i muzyki, perkusista oraz wokalista. Dodatkowo, jest on również nauczycielem w jednej z olkuskich szkół, gdzie dzieli się swoją pasją z młodszymi pokoleniami;

Maciek Pałka – siedemnastoletni licealista z Olkusza, autor muzyki i gitarzysta. Jego kreatywne podejście do grania oraz umiejętności muzyczne stanowią ważny element brzmienia „Bazy Ludzi Żywych”;

Asia Piekarz – basistka zespołu, koleżanka Maćka z klasy. Jej gra na basie dodaje oryginalnego i klimatycznego brzmienia muzyce zespołu.

Nie dajmy się zatem zwieść pozorom: nauczyciel i dwójka uczniów mogą bowiem kojarzyć się ze szkolnym zespołem muzycznym, grającym spokojne piosenki na otwarcie roku szkolnego. Nic bardziej mylnego! “Baza ludzi żywych” grają muzykę wywodzącą się z punk i indie rocka, jednak w pewnym stopniu redefiniuje te pojęcia. Każdy utwór sprawia, że aż chce się wystukiwać rytm palcem, a noga mimowolnie podskakuje w rytm gitary.

Płyty zespołu są już dostępne na platformach streamingowych, takich jak Spotify czy YouTube.

Mikołaj
fot. Jacek Berg

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze