Olkusz A.N.Q.A.

Koniec czerwca to moment, w którym dzieci i młodzież kończą naukę i rozpoczynają beztroski okres wakacji. Zbiega się to również z rozpoczęciem sezonu na pikniki i festyny, a w piątek swoje święto obchodzili mieszkańcy Osiedla Słowiki w Olkuszu, którzy bawili się do wieczora: na „Dniu Smerfa” atrakcji nie brakowało, a w programie imprezy każdy znalazł coś dla siebie.

„Dzień Smerfa” to wydarzenie będące wspólną inicjatywą Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowa”, Klubu Sportowego „Flika” oraz Zarządu Osiedla Słowiki, które na stałe wpisało się już w harmonogram letnich imprez w Srebrnym Mieście. W piątek mieszkańcy „niebieskich dachów” mogli po raz kolejny brać udział w święcie swojej małej ojczyzny.

Tradycyjnie, główną część plenerowej imprezy otworzył barwny korowód, maszerujący z osiedlowego rynku na polanę, gdzie rozstawiona była scena. Uczestniczyły się w nim dzieci razem ze swoimi opiekunami i rodzicami oraz uczestnicy zajęć prowadzonych w Osiedlowym Klubie „Kubuś”. „Dorastałem na Pakusce, później przez dłuższy czas mieszkałem w centrum Olkusza, ale to właśnie Słowiki, gdzie żyję z rodziną już od kilkunastu lat, skradły moje serce. To nie mury tworzą osiedle, ale ludzie, którzy tu mieszkają.” – podkreślał w trakcie swojego wystąpienia prezes SM „Nowa” Michał Tworus.

W trakcie oficjalnej części nie zabrakło także podziękowań dla organizatorów, darczyńców i sponsorów, których lista była imponująca. Później nastał natomiast czas na szampańską zabawę: na znak rozpoczęcia imprezy, po okolicznościowych przemówieniach, zaproszeni goście wypuścili smerfne balony z helem. Był to sygnał do rozpoczęcia części tej mniej oficjalnej, z występami artystycznymi.

W trakcie zabawy swoje talenty zaprezentowali młodzi artyści z Przedszkola nr 13 w Olkuszu, Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu oraz Klubu Sportowego „Flika”, których wokalne i taneczne talenty gorąco oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność. Dla dzieci i młodzieży przygotowano ponadto szereg konkursów z nagrodami. Nie zabrakło też atrakcji takich jak dmuchane zamki, trampoliny, pokaz wozu policyjnego i strażackiego czy animacje dla dzieci. Imprezę zwieńczył z kolei koncert zespołu SPAAM oraz dyskoteka pod gołym niebem prowadzona przez grupę eventową Łaskawiec Light & Sound.

Koniec czerwca to moment, w którym dzieci i młodzież przerywają naukę i rozpoczynają beztroski okres wakacji. Zbiega się to z rozpoczęciem sezonu na pikniki i festyny. W zeszły piątek swoje święto obchodzili mieszkańcy olkuskiego osiedla Słowiki. Uczestnicy „Dnia Smerfa" bawili się do wieczoru: atrakcji nie brakowało, a w programie imprezy każdy znalazł coś dla siebie.
Zdjęcia: A.N.Q.A.
« 1 z 2 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze