Zainteresowani mogą już składać wnioski – propozycje kandydatów do XII edycji Olkuskiej Nagrody Artystycznej. Olkuska Nagroda Artystyczna ustanowiona Uchwałą Rady Miejskiej w Olkuszu, przyznawana jest twórcom i animatorom kultury za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Nagroda wręczana jest corocznie przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz i służy popularyzacji osiągnięć olkuskich twórców wśród mieszkańców Olkusza i regionu.

Od 2006 r. organem wyłaniającym kandydatów Olkuskiej Nagrody Artystycznej jest Kapituła Olkuskiej Nagrody Artystycznej, w skład której wchodzą: dotychczasowi laureaci Olkuskiej Nagrody Artystycznej w kategoriach za całokształt twórczości i dla animatora kultury, jedna osoba wskazana przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz jedna osoba wskazana przez Przewodniczącego Komisji Oświaty i Kultury Rady Miejskiej w Olkuszu.
 
Prawo zgłaszania kandydatów do nagrody przysługuje: radnym Rady Miejskiej w Olkuszu, stowarzyszeniom, instytucjom kultury, szkołom artystycznym, środowisku twórczemu lub grupom osób z danego środowiska twórczego.
Wnioski wraz z dokładnym uzasadnieniem danej kandydatury prosimy składać w Punkcie Informacyjno – Podawczym Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu do dnia 31 października 2012 r. Druki wniosków można odebrać w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, pok. 318, tel. /0-32-626-01-68/ lub pobrać na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu: www.olkusz.eu
 

 

Laureaci poprzednich edycji Olkuskiej Nagrody Artystycznej:
 
w 2001 r.:
Stanisław JAKUBAS – w kategorii za całokształt osiągnięć twórczych,
Adam BIEŃ – w kategorii dla młodego twórcy,
 
w 2002 r.:
Jacek TASZYCKI – w kategorii za całokształt osiągnięć twórczych,
Artur GOTZ – w kategorii dla młodego twórcy,
 
w 2003 r.:
Stanisław STACH – w kategorii za całokształt osiągnięć twórczych,
Monika GĘBALA – w kategorii dla młodego twórcy,
 
w 2004 r.:
Stanisław WYWIOŁ – w kategorii za całokształt osiągnięć twórczych,
Karolina HEIN – w kategorii dla młodego twórcy,
Anna KAJDA – w kategorii dla animatora kultury,
 
w 2005 r.:
Jerzy KANTOROWICZ – w kategorii za całokształt osiągnięć twórczych,
Łukasz JAROSZ – w kategorii dla młodego twórcy,
Wiesław BARAN – w kategorii dla animatora kultury,
 
w 2006 r.:
Olgerd DZIECHCIARZ – w kategorii za całokształt osiągnięć twórczych,
Stanisława SZAREK – w kategorii dla animatora kultury,
 
w 2007 r.:
Anna PIĄTEK – w kategorii za całokształt osiągnięć twórczych,
Wojciech BAJER – w kategorii dla młodego twórcy,
Olga ŚLADOWSKA – w kategorii dla animatora kultury,
 
w 2008 r.:
Zofia ROLA – WYWIOŁ – w kategorii za całokształt osiągnięć twórczych,
Agnieszka ŻELEZIK – w kategorii dla młodego twórcy,
Jolanta SKAWIŃSKA – w kategorii dla animatora kultury,
 
w 2009 r.:
Irena WŁODARCZYK – w kategorii za całokształt osiągnięć twórczych,
Sławomir ELSNER – w kategorii dla młodego twórcy,
Jacek SYPIEŃ – w kategorii dla animatora kultury.
 
w 2010 r.:
Edward FRĄCZEK – w kategorii za całokształt osiągnięć twórczych,
Przemysław KANIA – w kategorii dla młodego twórcy,
Jerzy ROŚ – w kategorii dla animatora kultury.
 
w 2011 r.:
Barbara SUDOŁ – w kategorii za całokształt osiągnięć twórczych,
Szymon TOMSIA – w kategorii dla młodego twórcy,
Piotr DUDEK – w kategorii dla animatora kultury.

13
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
13 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
puzonistamieszkaniec 1 klatkiMariaAsOla Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
puzonista
puzonista

[quote name=”Ian”]Joanna Tesarczyk była dwa razy nominowana do Olkuskiej Nagrody Artystycznej przez galerię BWA. Może do trzech razy sztuka.[/quote]
A ja tam wiem czy pani Joannie aż tak bardzo zależy? Gram na puzonie, mam spokój, na co mi nagrody. Nie dadzą mi, a nawet gdyby mi dawali to bym nie wziął.

mieszkaniec 1 klatki
mieszkaniec 1 klatki

U nas po osiedlu chadza taki gostek i jak popije, a pije niemal codziennie, drze się wniebogłosy, ostatnio i nie obowiązuje go cisza nocna. Każdy go zna, prawie codziennie krzewi kulturę, ja go zgłaszam, może jak dostanie nagrodę to się zapije na śmierć i będzie spokój.

Maria
Maria

[quote name=”demostenes”]Chciałbym do Olkuskiej Nagrody Artystycznej zarekomendować Panią Joannę Tesarczyk, olkuszankę, grającą na altówce ( jak sama mówi na takich większych skrzypcach ) w jednej z najlepszych polskich orkiestr – Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wcześniej grała w fantastycznej Polskiej Orkiestrze Festiwalowej Krystiana Zimermana.Pani Joanna ukończyła studia wyższe w Akademii Muzycznej w Katowicach,……………..
Jak gra w Katowicach to tam ją zgłoście.
Jeśli chodzi o muzykę klasyczną i o animatora kultury to proponuję Pana Michała Mączka

As
As

[quote name=”Ola”][quote name=”ala”]Jarosz – za poezję, muzykę, wszechstronność! Za całokształt.[/quote]Zgadzam się, Jaroszowi i Dziechciarzowi jeszcze raz po jednej nagrodzie, i za rok powtórzyć, zasługują na to.[/quote][quote name=”ala”]Jarosz – za poezję, muzykę, wszechstronność! Za całokształt.[/quote]A ja proponuję zmienić nazwę nagrody na Jarosz&Dziechciarz i corocznie przyznawać ją obu panom za całoroczny całokształt. I będą z tego same korzyści, kultura będzie nam się rozwijała jak dotąd, a nawet szybciej, z samym wręczaniem nagród też nie będzie problemów, co rok tak samo (o ileż niższe koszty), i wreszcie będziemy mogli liczyć na stały dorobek literacki, jedna powieść i jeden tomik wierszy rocznie, imponujące, jestem… Czytaj więcej »

Ola
Ola

[quote name=”ala”]Jarosz – za poezję, muzykę, wszechstronność! Za całokształt.[/quote]
Zgadzam się, Jaroszowi i Dziechciarzowi jeszcze raz po jednej nagrodzie, i za rok powtórzyć, zasługują na to.

ala
ala

Jarosz- za poezję, muzykę, wszechstronność! Za całokształt.

rzecznik prasowy PN
rzecznik prasowy PN

[quote name=”Doktor Wiedzący”][quote name=”apokalipsa”]
PN ręka w rękę w z BWA?[/quote]
Nie wiem jak PN, ale Doktor Wiedzący uwielbia muzykę klasyczną.[/quote]
PN lubi muzykę klasyczną, ale jej nie uwielbia.

Doktor Wiedzący
Doktor Wiedzący

[quote name=”apokalipsa”]
PN ręka w rękę w z BWA?[/quote]
Nie wiem jak PN, ale Doktor Wiedzący uwielbia muzykę klasyczną.

apokalipsa
apokalipsa

[quote name=”Ian”]Joanna Tesarczyk była dwa razy nominowana do Olkuskiej Nagrody Artystycznej przez galerię BWA. Może do trzech razy sztuka.[/quote]
[quote name=”Doktor Wiedzący”]
Jak najbardziej popieram.[/quote]
PN ręka w rękę w z BWA?

Gruba Kaśka
Gruba Kaśka

[quote name=”Ian”]Joanna Tesarczyk była dwa razy nominowana do Olkuskiej Nagrody Artystycznej przez galerię BWA. Może do trzech razy sztuka.[/quote]Myślę, że wielokrotna nominacja nic nie ujmuje nominowanemu. Jak pokazuje w/w lista nagrodzonych twórców, rzeczywiście wszystkie te osoby są godne tej nagrody. Jej prestiż polega także na tym, że ilość nagradzanych osób w każdym roku jest stała i ograniczona, a wybór całkiem spory.Jak już pisałam w zeszłym roku, żaden z olkuskich twórców nie tworzy dla nagród, twórczość każdego jest szczera, wynikająca z chęci spełniania własnych takich lub innych marzeń. Każdy, a przede wszystkim nominujący, muszą liczyć się z tym, nie można nagrodzić… Czytaj więcej »

Ian
Ian

Joanna Tesarczyk była dwa razy nominowana do Olkuskiej Nagrody Artystycznej przez galerię BWA. Może do trzech razy sztuka.

Doktor Wiedzący
Doktor Wiedzący

[quote name=”demostenes”]Chciałbym do Olkuskiej Nagrody Artystycznej zarekomendować Panią Joannę Tesarczyk, olkuszankę, grającą na altówce ( jak sama mówi na takich większych skrzypcach ) w jednej z najlepszych polskich orkiestr – Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wcześniej grała w fantastycznej Polskiej Orkiestrze Festiwalowej Krystiana Zimermana.Pani Joanna ukończyła studia wyższe w Akademii Muzycznej w Katowicach, a jej początki muzycznej edukacji to nasza olkuska szkoła muzyczna.Myślę, że nie tak łatwo osiągnąć sukces w tej dosyć elitarnej dziedzinie sztuki, wywodząc się z małej miejscowości. Do tej pory nikt z kręgu muzyki klasycznej nie otrzymał Olkuskiej Nagrody Artystycznej.Nagroda ta byłaby także uhonorowaniem wspaniałej… Czytaj więcej »

demostenes
demostenes

Chciałbym do Olkuskiej Nagrody Artystycznej zarekomendować Panią Joannę Tesarczyk, olkuszankę, grającą na altówce ( jak sama mówi na takich większych skrzypcach ) w jednej z najlepszych polskich orkiestr – Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wcześniej grała w fantastycznej Polskiej Orkiestrze Festiwalowej Krystiana Zimermana.Pani Joanna ukończyła studia wyższe w Akademii Muzycznej w Katowicach, a jej początki muzycznej edukacji to nasza olkuska szkoła muzyczna.Myślę, że nie tak łatwo osiągnąć sukces w tej dosyć elitarnej dziedzinie sztuki, wywodząc się z małej miejscowości. Do tej pory nikt z kręgu muzyki klasycznej nie otrzymał Olkuskiej Nagrody Artystycznej.Nagroda ta byłaby także uhonorowaniem wspaniałej pracy… Czytaj więcej »