Olkusz

W dniu 17 września na starcie Olkuskiego Biegu Ulicznego V Srebrna Dziesiątka spotkało się 218 biegaczy. Organizatorami biegu byli: Stowarzyszenie Olkuszbiega, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika.

Przed Srebrną Dziesiątką o godz. 15:45 pamięć Kazimierza Chechelskiego — wieloletniego trenera klubu KS Olkusz, uczciły dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, biorąc udział w V Memoriale Kazimierza Chechelskiego. Każde dziecko otrzymało pakiet startowy z kolorowankami i słodkościami, a na mecie pamiątkowy medal.

W Olkuskim Biegu Ulicznym V Srebrna Dziesiątka o godz. 16:15 z olkuskiego rynku wystartowało 156 osób w biegu głównym na dystansie 10 km i 62 osoby w biegu rekreacyjnym na 5 km. W biegu głównym były prowadzone klasyfikacje indywidualne kobiet i mężczyzn w następujących kategoriach wiekowych: K i M 16-24, K i M 25-34, K i M 35-44, K i M 45-54, K i M 55+.

Uczestnicy pokonywali pięciokilometrową trasę jednokrotnie lub dwukrotnie następującymi ulicami naszego miasta: start z Rynku – ul. Floriańska – ul. Górnicza – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Nullo – ul. Króla Kazimierza Wielkiego – ul. Kościuszki – ul. Szpitalna – ul. Kantego – ul. Skarbnika – ul. Kopalniana – ul. Gwarecka – ul. Hutnicza – ul. Sławkowska – ul. Mickiewicza – ul. Górnicza – ul. Floriańska – Rynek.

Na mecie każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy, odlewany medal V Srebrnej Dziesiątki. Trzem najlepszym biegaczom w każdej kategorii wręczono statuetki. Dodatkowo pucharami wyróżniono kategorie: „Najszybsza Olkuszanka” i „Najszybszy Olkuszanin” (na obu dystansach) oraz „mundurową”.

Klasyfikacja na dystansie 10 km:

Kobiety                                                                                                               Mężczyźni

1 m – Monika Kamińska z Dąbrowy Górniczej,                1 m Michał Suchan z Krakowa,

2 m – Marcelina Kocój z Trzebini,                              2 m – Adrian Dziurzyński z Bukowna,

3 m – Beata Pepera z Wolbromia.                                            3 m – Dariusz Wilk z Wapiennika.

Klasyfikacja na dystansie 5 km:

Kobiety                                                                                                               Mężczyźni

1 m – Ewa Wypysińska z Dąbrowy Górniczej,                  1 m – Igor Soborski z Olkusza,

2 m – Maria Rokiel z Olkusza,                          2 m – Daniel Wypysiński z Dąbrowy Górniczej,

3 m – Agata Brożek z Sławniowa.                  3 m – Adrian Wojtacha z Olkusza.

„Najszybsza Olkuszanka” na dystansie 10 km – Katarzyna Mosór,

„Najszybszy Olkuszanin” na dystansie 10 km – Konrad Ciuraszkiewicz,

„Najszybsza Olkuszanka” na dystansie 5 km – Maria Rokiel,

„Najszybszy Olkuszanin” na dystansie 5 km – Igor Soborski.

Kategoria „mundurowa”:

1 m – Kamil Murzyn z Sieniczna,

2 m – Mariusz Sioła z Przegini,

3 m – Mateusz Kopeć z Chechła.

Udziałem w V Srebrnej Dziesiątce zakończył sportową karierę biegacza Pan Ryszard Jałowiec. Maratończyk, miłośnik biegów dystansowych w swojej pięćdziesięcioletniej karierze obiegł kulę ziemską co najmniej 3 razy. W ostatnim swoim biegu pokonał trasę 58 minut i 49 sekund, finiszując wspólnie ze swoimi wychowankami. Medal, który otrzymał na mecie, jest dla niego wyjątkowy, bo ostatni.

Po ceremonii dekoracji odbył się konkurs z nagrodami dla uczestników biegu, gdzie nagrodą główną była hulajnoga elektryczna.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania do wszystkich sponsorów oraz partnerów za okazaną pomoc przy organizacji Olkuskiego Biegu Ulicznego V Srebrna Dziesiątka.

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze